Нардеп Гео Лерос оприлюднив нові факти можливої корупції в податковій

Нардеп Гео Лерос оприлюднив нові факти можливої корупції в податковій

Депутат стверджує, що в податковій діє масштабна схема ухилення від сплати податків

Нардеп Гео Лерос оприлюднив нові факти можливої корупції в податковій
Facebook Geo Leros

Народний депутат від «Слуги народу» Гео Лерос оприлюднив на своїй сторінці у Facebook інформацію щодо можливих фактів корупції у державній податковій службі і пов’язаних з цим ухилень від сплати податків найбільшими компаніями. Всі ці документи нардеп, за його словами передав у НАБУ для проведення розслідування.

«Згідно зі звітом, з червня (2019 року – ред.) в державній податковій службі почала діяти так звана «програма», суть якої полягає в організованій топ-чиновниками системі ухилення від сплати ПДВ великого бізнесу за відкати», – написав він.

Згідно з цими даними, всього за 8 місяців сумарні втрати державного бюджету могли скласти 25,5 млрд грн.

«Обсяги схемного ПДВ з 1 травня 2019 були 2 млрд грн,

3 млрд грн (01.08.2019 р),

4 млрд грн (01.01.2020 р),

і до 5,5 млрд грн станом на 01.02.2020 року.

Всього за 8 місяців сумарні втрати державного бюджету могли скласти 25,5 млрд грн, згідно з цим документом», – такі дані наводить Гео Лерос.

Ко мне в руки попал отчёт, который раскрывает факты организованной топ коррупции и, судя по всему, выявление этой схемы...

Опубліковано Geo Leros Четвер, 16 квітня 2020 р.

«У якості прикладу викладаю частину звіту, де наведено дохід угруповання в 42 млн і 87 млн грн за липень 2019 по Львівській та Донецькій областях відповідно. За період грудень 2019 року – не менше 259,8 млн грн. Придивіться до проведень, інформацію правоохоронцям легко перевірити. У звіті видно, що діяльність ОЗУ (організованого злочинного угрупування – ред.) має чіткий і системний характер, має стрімку тенденцію до розростання, що може спричинити до ще більших втрат держави», – пише нардеп.

За його словами, працівники податкової служби підтвердили існування такої «програми».

«Я проконсультувався з працівниками з податкової системи, і мені підтвердили існування «програми» – системи вказаної у звіті, а також більшу частину інформації в звіті», – написав Гео Лерос.

У документах перераховані прізвища всіх осіб, задіяних в так званих схемах ухиленні від податків, у Львівській та Донецькій областях. При цьому, згідно з поданою в документі інформацією, на чолі цієї схеми стоїть глава Офісу президента Андрій Єрмак.

Також, за словами Гео Лероса, міністр фінансів Ігор Уманський виявив ці масштабні зловживання – і саме з цієї причини міністра було знято з посади.

29 березня Гео Лерос опублікував відеозаписи, на яких брат Єрмака нібито «продає» державні посади. За словами нардепа, він отримав компромат на «флешці». Він направив з цього приводу звернення до НАБУ. Потім, після чергового звернення нардепа, САП відкрила кримінальне провадження.
Сам глава ОП Андрій Єрмак подав зустрічну заяву в ГБР через опубліковані відеозаписи.

Пізніше фігуранти плівок з братом Єрмака розповіли, що зібрали $100 000 за призначення на посади.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті