Українська «Мрія» доставила в Париж вантаж медичних товарів з Китаю

Українська «Мрія» доставила в Париж вантаж медичних товарів з Китаю

Пандемія коронавірусу підвищила попит на українську транспортну авіацію

Українська «Мрія» доставила в Париж вантаж медичних товарів з Китаю
фото Олександр Смеричанський/JetPhotos

Найбільший у світі літак Ан-225 «Мрія» приземлився в неділю, 19 квітня, в аеропорту «Ватрі» під Парижем  – він привіз на борту 150 тонн медичних товарів, повідомляє RFI. Спеціальним рейсом з китайського Тянцзіня до Франції були доставлені маски, захисні костюми, рукавички та інше медичне приладдя для боротьби з коронавірусом.

Як заявили в прес-службі аеропорту, цей рейс не є частиною програми «повітряний міст» між Китаєм і Францією для боротьби з епідемією. Засоби захисту доставлені на замовлення «приватної французької компанії».

Рейс виконувався з проміжними посадками в аеропортах Алмати і Баку.

Це другий рейс «Мрії», яка належить українській держкомпанії «Авіалінії Антонова»: після 1,5 років капітального ремонту 14 квітня «Мрія» доставила медичні вантажі з Китаю в Варшаву.

Українська «Мрія» доставила в Париж вантаж медичних товарів з Китаю
фото Reuters

Ан-225 став шостим літаком держкомпанії «Авіалінії Антонова», який задіяний у перевезеннях вантажів для боротьби з пандемією. У цій же програмі беруть участь п'ять літаків Ан-124-100 «Руслан». У прес-службі «Антонова» повідомили, що з 19 березня по 15 квітня 2020 року літаки компанії перевезли понад 1,5 тисячі тонн вантажів для боротьби з коронавірусом.

Раніше генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Україна забезпечує стратегічні перевезення для країн НАТО під час пандемії коронавірусу.

Пандемія коронавірусу підвищила попит на українську транспортну авіацію, пише DW. За даними «Авіаліній Антонова», «Руслани» і «Мрія» вже виконали рейси не менше, ніж у 30 країн. Найближчим часом заплановано також 11 рейсів, щоб доставити засоби індивідуального захисту і медичне обладнання з Азії в США.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло