Росія та Саудівська Аравія не припиняють свою нафтову війну

Росія та Саудівська Аравія не припиняють свою нафтову війну

Обидві країни борються за частку на ринку Азії

Росія та Саудівська Аравія не припиняють свою нафтову війну
фото www.flickr.com/photos/[email protected]/48651350713/

Незважаючи на укладення історичної угоди ОПЕК +, два провідних гравця на ринку нафти не припиняють обмінюватися ударами. Зокрема, конфлікт триває на фізичному ринку нафти, передає OilExp.

Сторони борються за частку на азіатських ринках.

Між тим, минулого тижня обидві держави підтвердили свою готовність скоротити нафтовидобуток разом з іншими учасниками ОПЕК + починаючи з травня.

Саудівська Аравія намагається закріпити позиції за допомогою зниження офіційної продажної ціни (OSP) на свою нафту, що поставляється в Азію (там попит як і раніше низький).

Росія, в свою чергу, теж покладається на азіатські ринки. Не так давно Росією був запущений новий трубопровід з пропускною спроможністю 1,6 млн барелів на день. Він з'єднує російські родовища з азіатськими покупцями через порт Козьміно.

У свою чергу, Saudi Aramco в травні знизила офіційну продажну ціну на всі сорти нафти на $3 – $5 за барель. Скорочення OSP відбувається вже другий місяць поспіль. Найбільшою мірою ціна була знижена для важких сортів нафти.

Слідом за Aramco ціну на свою продукцію знизили Ірак, Об'єднані Арабські Емірати і Кувейт.

Нагадаємо: Саудівська Аравія заявила, що готова піти на будь-які додаткові заходи спільно з іншими членами ОПЕК +, щоб стабілізувати ринок нафти.

Як повідомлялось,12 квітня країни ОПЕК, Росія та інші нафтовидобувні держави домовились знизити видобуток нафти на 9,7 млн барелів на добу в травні-червні. В межах найбільшої угоди про зниження видобутку в історії країни планують скорочувати виробництво протягом двох років – до квітня 2022 року. Країни, що входять до «Великої двадцятки», також стануть частиною угоди, що разом з ОПЕК + дозволить прибрати з ринку близько 20 млн барелів на добу.

Як повідомлялось, у зв’язку з обвалом цін на нафту та істотним зниженням попиту на «чорне золото» російські нафтові компанії почали стикатися з тим, що їм стало не вистачати ємностей для зберігання нафтопродуктів. 

Через нестачу вільних ємностей для зберігання та хаос на нафтовому ринку увечері 20 квітня ціни на нафту марки WTI обвалилися спочатку до нуля, а потім пішли в мінус – вперше за всю історію трейдери не знайшли не лише покупців, а й тих, хто візьме за доплату нафту на зберігання.

Услід за WTI почала падати і нафта марки Brent.

Згідно з останнім прогнозом МЕА, попит на нафту цього року впаде на рекордні 9,3 млн барелів на добу, ліквідувавши накопичене зростання за майже десять років. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло