Польща готова заарештувати активи «Газпрому» в проекті «Північний потік-2»

Польща готова заарештувати активи «Газпрому» в проекті «Північний потік-2»

Таким чином польська компанія збирається повернути кошти, які заборгував «Газпром»

Польща готова заарештувати активи «Газпрому» в проекті «Північний потік-2»
фото DR

Польський уряд має намір заарештувати активи «Газпрому» в Європі в якості компенсації, яку Арбітражний суд в Стокгольмі присудив польському державному енергетичному концерну PGNiG у ході розгляду скарги Варшави на ціни за поставлений в країну російський газ. Про це заявив заступник міністра державних активів Польщі Януш Ковальський в інтерв'ю тижневику Wprost, передає EADaily.

Він зазначив, що раніше так вчинив український «Нафтогаз».

«Сьогодні, коли у нас стоїть питання, яким чином можна стягнути з «Газпрому» понад 6 млрд злотих ($1,5 млрд), які були присуджені польській стороні через Арбітражний Суд в Стокгольмі на користь компанії PGNiG в рахунок переплати за газ, то найкращим варіантом, на мій погляд, є саме таке жорстке вилучення. В цьому напрямку сьогодні також буде діяти PGNiG», – повідомив він, підкресливши, що «цей шлях вимагає подальших процесуальних дій».

«Можна сказати, що всі ключові проекти, що реалізуються в Європі «Газпромом» і його дочірніми компаніями, можуть в кінцевому підсумку служити для ефективного погашення боргів перед Польщею», – сказав Ковальський.

На його думку, це хороша ідея: «По-перше, якщо все-таки росіяни не будуть поважати закон, то, на мій погляд, хороша ідея – вилучити в першу чергу акції Nord Stream AG і Nord Stream 2 AG. Це також може привести до затримки реалізації проекту Nord Stream 2», – заступник міністра.

За його словами, не можна йти ні на які поступки в справі про отримання від «Газпрому» компенсації. Крім того, Ковальський вважає, що PGNiG вибере найефективніший спосіб домогтися компенсації.

«Незалежний арбітраж в Стокгольмі визнав нашу правоту», – заявив він.

У березні керівництво концерну РGNiG заявило про виграний арбітражному розгляді з «Газпромом» стосовно цін на газ, зазначивши, що сума компенсації складе $1,5 млрд. На це «Газпром експорт» заявив, що вивчає рішення суду і вважає, що поки що передчасно давати оцінки.

Нагадаємо, «Газпром» відмовився виконати рішення Стокгольмського арбітражу щодо зниження ціни на газ для Польщі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті