Ціни на нафту падають на тлі можливого відновлення торгової війни між США та Китаєм
Торгова війна матиме наслідки для цін на нафту в довгостроковій перспективі

Ціни на нафту впали в понеділок на тлі занепокоєнь, що світовий надлишок нафти продовжить зберігатись у зв’язку з падінням попиту на чорне золото. Окрім того, на ціну вплинула напруженість між США та Китаєм, яка може обмежити відновлення економіки, навіть коли пандемія коронавірусу піде на спад, пише Reuters.
Ф’ючерси на сиру нафту WTI впали на 5,86% до $18,62 за барель. Ф’ючерси на Brent знизились на 0,79% до $26,23 за барель. За минулий тиждень Brent виріс на 23% після трьох тижнів зниження.
«По мірі того, як згасає оптимізм щодо перспектив глобального росту, нафта відкочується від прибутків минулого тижня, чому посприяло укріплення долара США», – сказав Майкл Маккарті, головний ринковий стратег-аналітик CMC Markets.
Минулого тижня ринок знайшов підтримку у зв’язку із зниженням рівня інфікування. До того ж, основні нафтовиробники на чолі з Саудівською Аравією та РФ почали скорочення обсягів добування 1 травня. Два провідних американських виробника, Exxon Mobil Corp і Chevron Corp, заявили, що скоротять добування на 400 000 барелів на добу у цьому кварталі.
Тим не менш, погрози з боку президента США Дональда Трампа розглянути питання щодо підвищення мит проти Китаю у відповідь на розповсюдження коронавірусу відновила занепокоєння щодо того, що торгова напруженість може обмежити відновлення економіки, що, своєю чергою, обмежить ріст цін на нафту.
«Відновлення торгової війни матиме пагубні наслідки для цін на нафту в довгостроковій перспективі», – сказав Стівен Іннес, головний стратег світового ринку в AxiCorp.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].