Страх перед коронавірусом сильніший за побоювання економічної кризи – опитування
Дві третини населення західних країн підтримують обмежувальні заходи

Переважна більшість людей в усьому світі хочуть, щоб їхні уряди надавали пріоритет порятунку життів, а не спробам перезапустити економіку в результаті скасування обмежувальних заходів. Про це свідчать результати глобального дослідження, передає Reuters.
Останні результати «Edelman Trust Barometer» ставлять під сумнів ідею про те, що серед населення зростає «втома від локдауну».
Дослідження, проведене американською комунікаційною компанією Edelman, було засновано на польових дослідженнях, проведених в Канаді, Китаї, Франції, Німеччини, Індії, Японії, Мексиці, Саудівській Аравії, Південній Кореї, Великобританії та США.
Загалом 67% з 13 200 чоловік, опитаних у період з 15 по 23 квітня, погодилися з твердженням, що найвищим пріоритетом уряду має бути порятунок якомога більшої кількості життів, навіть якщо це означає, що економіка буде відновлюватися повільніше.
Лише третина підтримали твердження: «Уряду важливіше зберегти робочі місця і перезапустити економіку, ніж вживати всіх заходів обережності для забезпечення безпеки людей».
Приблизно 76% японських респондентів погодилися, що охорона здоров'я має бути пріоритетною у порівнянні з економікою. У Китаї цей показник склав усього 56%.
У Канаді, Великобританії та Франції 70% і більше респондентів висловилися за те, щоб розставити пріоритети на користь охорони здоров'я. У Сполучених Штатах, де президент Дональд Трамп заохочував протести проти локдауну, ця цифра склала 66%.
«Це складно, тому що ми маємо одночасно дві кризи – кризу охорони здоров'я та економічну кризу, – сказав Річард Едельман, генеральний директор Edelman. – Але люди кажуть: «У нас вже було шість-сім тижнів карантину, що дасть ще один-два тижні?».
Уряди різних країн по-різному реагували на пандемію. Влада Нової Зеландії та В'єтнаму отримала високу оцінку за оперативні кроки і заходи соціального дистанціювання, спрямовані на те, щоб зупинити поширення хвороби, в той час як уряди в США, Великобританії, Японії, Росії та інших країнах зазнали критики за недостатню готовність.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].