Вчені: у деяких пацієнтів з коронавірусом симптоми тривають тижнями

Вчені: у деяких пацієнтів з коронавірусом симптоми тривають тижнями

Хвороба залишається не вивчена і продовжує підносити сюрпризи

Вчені: у деяких пацієнтів з коронавірусом симптоми тривають тижнями
фото DR

Вчені продовжують шукати відповіді досі не вивчені прояви коронавірусу в різних людей. Зокрема, залишається незрозумілим, чому в частини хворих симптоми тривають всього кілька днів, а у інших, фізично міцних людей, не припиняються тижнями, пише ВВС.

Філіп Готард, консультант Лондонської клініки тропічних хвороб, підкреслює, що переважна більшість тих, що заразилися COVID-19,  порівняно швидко і повністю одужують.

«У когось довго не проходить кашель. Деякі пацієнти відчувають сильну втому, виснаженість. Це знесилення може тривати від трьох до шести тижнів», – зазначає він.

«Це великий стрес, особливо для молодих і здорових людей, які до такого не звикли. Для них повільне і нерівномірне відновлення від хвороби – це шок», – зазначає медик.

«Але такий ефект буває і при інших захворюваннях, коли пацієнти відновлюються після гострої форми зараження. Їх стан то погіршується, то покращується, у них бувають хороші і погані дні», – пояснює медик.

Професор-епідеміолог з Королівського коледжу Лондона Тім Спектор каже, що дані, зібрані за допомогою спеціального додатка Covid Symptom Study, свідчать, що заражені коронавірусом починають відновлюватися в середньому через 12 днів.

«Але ми також спостерігаємо велику кількість людей, у яких симптоми зберігаються набагато довше, в деяких випадках більше 30 днів», – каже він.

«Ми вивчаємо нові дані за допомогою штучного інтелекту. Незабаром ми навчимося визначати, яке поєднання симптомів і факторів ризику призводить до такої тривалості симптомів», – зазначає він. За його словами, COVID-19 – це вірус, що з'явився всього кілька місяців тому, тож він продовжує підносити лікарям виключно неприємні сюрпризи.

Як повідомлялося, за даними ВООЗ, позитивна реакція на тест у людей, які вилікувались від коронавірусу, не є реактивацією вірусу або повторним зараженням. Експерти переконані, що таким чином тест помилково реагує на відмираючі клітини.

Також стало відомо, що в США людей, які перехворіли коронавірусом, не прийматимуть в армію.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті