Рішення німецького регулятора про виключення «Північного потоку-2» з-під законодавства ЄС очікується до кінця травня – посол України в Німеччині
Регулятор вирішив відмовити у виведенні проєкту з-під вимог оновленої Газової директиви ЄС, однак приймав зауваження від зацікавлених сторін до 8 травня

Рішення незалежного німецького регулятора – Федерального мережевого агентства ФРН – щодо розгляду клопотання компанії Nord Stream 2 AG у виведенні проекту «Північний потік-2» з-під вимог оновленої Газової директиви ЄС очікується до кінця травня. Про це повідомив посол України в Німеччині Андрій Мельник в інтерв’ю «Радіо Свобода».
«Станом на сьогодні зарано говорити, яким буде рішення німецького агентства, оскільки це не уряд, а незалежний орган, але завдяки крокам, які здійснює і українська дипломатія спільно з «Нафтогазом», з нашими партнерами, ми можемо з певним оптимізмом говорити про те, що цей дозвіл, виняток для «Північного потоку» все-таки не буде наданий. Рішення очікується до кінця травня цього року. Тобто нам залишилося чекати не так довго», – зазначив Мельник.
За його словами, якщо регулятор прийме рішення на користь Nord Stream 2 A, цей крок буде «надзвичайно невигідним» для України.
«Від уряду ми мали завжди запевнення у тому, що незалежно від того, як буде просуватися цей проєкт, буде зроблено все, щоб законодавство ЄС було дотримано стосовно «Північного потоку-2», і для того, щоб інтереси України були максимальною мірою враховані», – наголосив дипломат.
Як повідомлялось, німецький регулятор вирішив відмовити компанії Nord Stream 2 AG у виведенні проекту «Північний потік-2» з-під вимог оновленої Газової директиви ЄС. У Федеральному мережевому агентстві виданню повідомили, що приймають зауваження від зацікавлених сторін до 8 травня.
Для виведення газопроводу з-під дії оновленої Газової директиви ЄС потрібно, щоб проект був завершений до травня 2019 року. Nord Stream 2 AG вказувала на те, що хоча будівельно-технічні процеси не завершені, але, вважають в компанії, слід враховувати ту обставину, що до моменту вступу в силу нових правил вже були зроблені мільярдні інвестиції.
Цей аргумент німецьке агентство відкидає і відштовхується від будівельно-технічного розуміння терміна «завершення проекту».
Раніше гендиректор оператора ГТС України пообіцяв зробити все, щоб зупинити «Північний потік-2».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].