Захворіло у світі
96,215,324
Померло у світі
2,058,551
Вилікувалось у світі
53,107,411
Захворіло в Україні
1,172,038
Померло в Україні
21,258
Вилікувалось в Україні
900,749
Верховна Рада прийняла в цілому «антиколомойський» законопроєкт про банки

Верховна Рада прийняла в цілому «антиколомойський» законопроєкт про банки

Рішення підтримали 270 парламентарів

Цей матеріал також доступний російською
Верховна Рада прийняла в цілому «антиколомойський» законопроєкт про банки
Фото: slovoidilo.ua

Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому урядовий законопроєкт №2571-д, який гарантує виведення з ринку неплатоспроможних банків та не дозволить повертати їх ексвласникам. Рішення підтримали 270 народних депутатів на засіданні Верховної Ради в середу, 13 травня.

Рішення підтримали наступні парламентські фракції та групи: «Слуги народу» – 200, ЄС – 23, «За майбутнє» – 3, «Голос» – 18, «Довіра» – 16, позафракційні – 10.

Верховна Рада прийняла в другому читанні та в цілому «антиколомойський» законопроєкт про банки

На засіданні парламенту присутній президент Володимир Зеленський.

«Впродовж моєї каденції буде декілька важливих історичних законів, які повинні об'єднувати всю країну, всі партії. Я хочу, щоб сьогодні саме так пройшло голосування. Цей закон повинен захистити українську економіку та допомогти Україні саме зараз», – сказав президент під час свого виступу перед голосуванням.

Законом пропонується удосконалити регулювання діяльності банків, зокрема шляхом надання Національному банку необхідних інструментів впливу у цій сфері.

Передбачається визначити особливості судового провадження у справах щодо оскарження рішень Національного банку про віднесення банку до категорії неплатоспроможних, про відкликання у банку банківської ліцензії та ліквідацію банку, рішень Фонду про запровадження тимчасової адміністрації у банку, про початок процедури ліквідації банку, про затвердження плану врегулювання та будь-яких інших рішень, ухвалених на його виконання, а також рішень щодо призначення уповноважених осіб Фонду, делегування їм повноважень, рішень КМУ про участь держави у виведенні неплатоспроможного банку з ринку, рішень Міністерства фінансів, ухвалених на виконання таких рішень Кабміну, а також встановлення чітких законодавчих приписів щодо неможливості зупинення або припинення розпочатих на підставі таких рішень процедур.

Документом планується й удосконалення регулювання ліквідаційної процедури банків, механізму відшкодування збитків (стягнення шкоди) з пов’язаних з банком осіб та інших осіб, якими банку та кредиторам банку були завдані збитки (нанесена шкода), розширення та удосконалення механізмів участі держави у виведення банку з ринку.

Нагадаємо: однією з принципових умов підписання Україною угоди з МВФ є врегулювання юридичних перспектив ПриватБанку – урядовий законопроєкт №2571. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті