Захворіло у світі
10,538,577
Померло у світі
512,689
Вилікувалось у світі
5,395,571
Захворіло в Україні
44,998
Померло в Україні
1,173
Вилікувалось в Україні
19,548
Війна за роботу фабрики Tesla триває: Трамп підтримав Ілона Маска

Війна за роботу фабрики Tesla триває: Трамп підтримав Ілона Маска

Органи охорони здоровʼя штату погрожують примусовими заходами

Війна за роботу фабрики Tesla триває: Трамп підтримав Ілона Маска
Twitter Elon Musk

Каліфорнійська фабрика Tesla відновила свою роботу всупереч епідемії коронавірусу в США і забороні влади. У відповідь на це адміністрація округу направила директиву про необхідність скорочення робіт до мінімуму, але керівництво фабрики не відреагувало. У протистояння приватного капіталу і охорони здоров'я втягуються все значніші фігури – слідом за міністром фінансів Ілона Маска підтримав Дональд Трамп, пише HighTech Plus з посиланням на Business Insider.

Фабрика Tesla у Фрімонті стала причиною зіткнення інтересів бізнесу та апарату чиновників. В рамках боротьби з поширенням пандемії її закрили наприкінці березня, але в понеділок виробництво на фабриці у Фрімонті відновилося всупереч прямій забороні влади.

У відповідь Колін Чавла, директор служби охорони здоров'я округу Аламеда, направила Лорі Шелбі, віце-президенту Tesla, лист. «Ви маєте право підтримувати тільки мінімум основних операцій», – написала вона. І додала, що сподівається на те, що їм не доведеться вдаватися до примусових заходів.

На сторону Маска в цій баталії встав президент Трамп.

«Каліфорнія повинна дозволити Tesla і Ілону Маску відкрити фабрику НЕГАЙНО. Це можна зробити швидко і безпечно!», – написав він у Twitter.

Війна за роботу фабрики Tesla триває: Трамп підтримав Ілона Маска

З самого початку пандемії в США Ілон Маск робив все можливе, щоб його фабрика продовжувала працювати. Глава Tesla переконував співробітників у тому, що ніякої особливої небезпеки коронавірус не становить, і що якщо вони не хочуть бути на роботі, то можуть залишатися вдома, не побоюючись втратити місце.

І тепер, коли компанія відновила виробництво, керівництво знову дозволяє співробітникам залишатися вдома, якщо їм «не комфортно» повертатися на роботу. Однак в цьому випадку вони будуть вважатися в неоплачуваній відпустці, і їм не може бути гарантовано допомогу з безробіття.

Кілька співробітників Tesla поскаржилися журналістам Guardian на несправедливість такого рішення і заявили, що відмовляються повертатися на роботу, поки головлікар округу Аламеда не дасть офіційного дозволу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті