Захворіло у світі
161,138,318
Померло у світі
3,347,018
Вилікувалось у світі
138,963,721
Захворіло в Україні
2,135,886
Померло в Україні
47,333
Вилікувалось в Україні
1,816,643
Гендиректор Novartis спрогнозував, коли буде готова вакцина від COVID-19

Гендиректор Novartis спрогнозував, коли буде готова вакцина від COVID-19

За його оцінкою, це відбудеться не раніше другого півріччя 2021 року

Этот материал также доступен на русском
Гендиректор Novartis спрогнозував, коли буде готова вакцина від COVID-19
Фото: pixabay.com

Генеральний директор Novartis AG Вас Нарасімхан заявив, що вакцина від COVID-19 може стати доступною тільки у другій половині наступного року. Про це повідомляє Bloomberg.

«Остаточним способом боротьби з цією пандемією, ймовірно, буде вакцина проти COVID-19, – сказав він. Це забере більше часу – я думаю, від півтора до двох років».

Хоча деякі розробники прогнозували, що в обмеженій кількості вакцина з’явиться цього року, керівники фармкомпаній в цілому були більш обережними із заявами. Дослідники, які працюють над вакциною в Оксфордському університеті, заявили, що їх продукт буде повністю протестований цієї осені.

За словами Нарасімхана, у клінічних випробуваннях або в розробці зараз знаходяться близько 90 продуктів. Novartis самостійно вакцину не розробляє.

Президент США Дональд Трамп нещодавно оголосив про спецоперацію, яка отримала назву «Операція Warp Speed». Вона має на меті скоротити час, потрібний на розробку вакцини, на цілих вісім місяців. Під час неї будуть задіяні всі урядові ресурси для швидкого тестування найперспективніших у світі експериментальних вакцин – спочатку  на тваринах, потім на людях.

Нагадаємо: мільярдер-філантроп Мелінда Гейтс заявила, що вчені можуть розробити вакцину, яка буде ефективною проти COVID-19, до кінця цього року, «якщо нам пощастить».

Як повідомлялось, одне з нещодавніх досліджень свідчить про те, що коронавірус мутував і став ще більш заразним. Це, своєю чергою, може вплинути на ефективність вакцин, які зараз розробляються у світі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті