Модернізація «Укртранснафти» коштуватиме 4-5 млрд грн – гендиректор

Модернізація «Укртранснафти» коштуватиме 4-5 млрд грн – гендиректор

За останні чотири роки підприємство виплатило державі 7,5 млрд грн дивідендів

Модернізація «Укртранснафти» коштуватиме 4-5 млрд грн – гендиректор
Фото: Укртранснафта

Інвестиційна програма з модернізації виробничих потужностей АТ «Укртранснафта» передбачає вливання 4-5 млрд грн. Про це повідомив глава дивізіону «Нафта» НАК «Нафтогаз України» і генеральний директор АТ «Укртранснафта» Микола Гавриленко, передає enkorr.

«Інвестиційна програма безпосередньо пов'язана з модернізацією та автоматизацією виробничих потужностей. Плюс окремо – створення резервуарного парку. Якщо говорити конкретно по цій програмі, то «Укртранснафта» може за 3-4 роки з сумою близько 4-5 млрд закрити всю інвестиційну програму», – розповів Гавриленко.

За його словами, сума подальших інвестицій не перевищуватиме 200-300 млн грн на рік, а підприємство стане сучасним і стійким з точки зору прибутковості.

«При десятирічному контракті з «Транснефтью» та зі стійким, на мій погляд, споживчим попитом, без урахування інвестицій у резервуарний парк, інвестиції окупляться за 5-6 років», – наголосив Гавриленко.

Він підкреслив, що модернізації також потребує нафтопровід «Дружба», зокрема, в планах підприємства є заміна засувок і автоматизація всього маршруту з моніторингом.

Гавриленко повідомив, що «Укртранснафта» за останні чотири роки виплатила державі 7,5 млрд дивідендів.

«При цьому залишкова вартість основних фондів, без вартості нафти, становить близько 16 млрд. Грубо кажучи, ми виплатили 50% залишкової вартості своїх активів», – пояснив очільник «Укртранснафти».

Як повідомлялось, «Нафтогаз» розпочав трансформацію ІТ-інфраструктури,компанія перевела в промислову експлуатацію систему SAP S/4HANA.

На сьогодні НАК «Нафтогаз України», АТ «Укртранснафта» та ДП «Укравтогаз» вже ведуть свої господарські операції в єдиній системі. Бізнес-процеси цих компаній підкоряються загальним правилам, мають спільні довідникові дані, що дозволяє оцінювати бізнес з однієї комплексної позиції.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло