Захворіло у світі
31,880,241
Померло у світі
976,640
Вилікувалось у світі
21,983,692
Захворіло в Україні
188,106
Померло в Україні
3,757
Вилікувалось в Україні
83,458
МЗС Японії знову висловило претензію на Курильські острови

МЗС Японії знову висловило претензію на Курильські острови

До цього майже рік Японія відмовлялася від прямих формулювань

МЗС Японії знову висловило претензію на Курильські острови
фото DR

Міністерство закордонних справ Японії повернуло до своєї щорічної доповіді «Синя книга з дипломатії» формулювання про суверенітет над північними територіями – так у Японії називають південні Курильські острови. Про це повідомляє The Mainichi.

У доповіді вказано, що острови, які в Токіо називають «північними територіями», «знаходяться під суверенітетом Японії». Цього формулювання не містилося в минулорічній доповіді; останній раз територіальні претензії до Росії японська дипломатія фіксувала в 2018 році.

Як зазначає газета, в доповіді 2018 року містилося твердження про те, що «чотири північні острови належать Японії», проте в доповіді 2019 року цього формулювання не було.

Як повідомляло Kyodo, з доповіді 2019 року також зникло формулювання про повернення північних територій, але містилася вказівка про намір Японії «вирішити проблему і укласти мирний договір» з Росією.

Росія і Японія не підписали офіційний мирний договір за підсумками Другої світової війни через спірні територіальні питання, які стосуються 4-х островів – Південних Курил. Токіо претендує на острови і вважає їх повернення до складу країни необхідною умовою укладення мирного договору з Росією. Москва ж не визнає претензії Японії на острови, вважаючи, що Південні Курили увійшли до складу СРСР згідно з міжнародними юридичними нормами.

У вересні 2019 року в ході пленарного засідання Східного економічного форуму президент Росії Путін заявив, що Росія і Японія будуть прагнути до укладення мирного договору, незважаючи на складність цього завдання.

Рік тому ситуація навколо Курил загострилася: Росія нарощувала військову присутність і винищувальну авіацію на кордоні з Японією.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті