Захворіло у світі
11,124,651
Померло у світі
526,003
Вилікувалось у світі
5,905,310
Захворіло в Україні
47,677
Померло в Україні
1,227
Вилікувалось в Україні
21,155
Трамп приймає гідроксихлорохін, щоб уберегтись від коронавірусу

Трамп приймає гідроксихлорохін, щоб уберегтись від коронавірусу

Спікер Палати представників розкритикувала Трампа, з огляду на його вік та зайву вагу

Трамп приймає гідроксихлорохін, щоб уберегтись від коронавірусу
фото www.flickr.com/photos/186691120@N06/49703636961/

Президент США Дональд Трамп заявив, що приймає гідроксихлорохін, щоб захистись від інфікування новим коронавірусом, незважаючи на потенційно небезпечні побічні ефекти від протималярійного препарату. Про це повідомляє FT.

Трамп розповів, що приймає препарат майже два тижні. Між тим, в минулому місяці Управління по контролю за продуктами та ліками США попередило, що гідроксихлорохін та хлорохін, можуть викликати проблеми з серцем.

Президент також додав, що цей препарат в якості профілактики іноді приймають лікарі, які працюють в місцях, де є високий рівень інфікування.

«Я чув про нього (гідроксихлорохін – ред.) багато хорошого... Я просто чекав, щоб ваші очі загорілись, коли я про це оголосив, – сказав Трамп журналістам. – Я приймав його протягом півтора тижня. І я все ще тут».

Американський лідер додав, що спитав дозволу на прийом препарату у лікаря з Білого дому.

«Після численних обговорень, які ми мали стосовно доказів за та проти використання гідроксихлорохіну, ми дійшли висновку, що потенційна вигода від лікування перевищує відносні ризики», – сказав лікар Шон Конлі.

Заява Трампа, як повідомляє видання, пролунала через два тижні після того, як стало відомо, що особистий камердинер президента дав позитивний результат на тестування на COVID-19.

Лікар Конлі вказав також, що у Трампа не було симптомів захворювання. Сам президент щоденно здає тест на коронавірус. Білий дім відмовився коментувати, чи прописував лікар Конлі ліки.

Ненсі Пелосі, спікер Палати представників від демократів, сказала, що не воліла б, щоб президент це робив, оскільки препарат «не був схвалений», особливо з огляду на вік Трампа та його зайву вагу.

 Раніше команда французьких учених під керівництвом Дідьє Рауля дійшли висновку, що гідроксихлорохін, що використовується при лікуванні малярії, показав високу ефективність проти вірусу SARS-CoV-2, особливо в поєднанні з антибіотиком азитроміцином. 

Однак ці вчені вже змінили свою думку. Міжнародна спільнота антимікробної хіміотерапії заявила, що «дослідження не відповідає очікуваному стандарту». За повідомленнями шведських ЗМІ, деякі лікарні в Швеції припинили використовувати гідроксихлорохін для лікування коронавірусної інфекції після повідомлень про побічні ефекти.

Між тим, президент США Дональд Трамп агресивно пропагує використовувати протималярійні ліки з хлорохіном проти коронавірусу. Виданню NYT вдалось дізнатись, чому саме.

Як повідомлялось, одне з останніх досліджень свідчить про те, що ліки проти малярії, які президент Дональд Трамп агресивно рекламував для лікування нової коронавірусної інфекції, не принесли жодної користі, а лише підвищили смертність серед пацієнтів. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті