Вчені з Франції заявили про комбінацію препаратів, які ефективно лікують коронавірус

Вчені з Франції заявили про комбінацію препаратів, які ефективно лікують коронавірус

Однак поки що не варто робити далекосяжні висновки про виявлення дієвого препарату від СOVID-19

Вчені з Франції заявили про комбінацію препаратів, які ефективно лікують коронавірус
фото www.flickr.com/photos/[email protected]

Гідроксихлорохін, що використовується при лікуванні малярії, показав високу ефективність проти вірусу SARS-CoV-2, особливо в поєднанні з антибіотиком азитроміцином. Такі висновки озвучила команда французьких учених під керівництвом Дідьє Рауля. До аналогічної точки зору прийшли і фахівці з Управління санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA).

Як повідомляє видання Naked Science, висновки про появу потенційного препарату від коронавірусу робити надто рано. Неясні також і причини, через які ліки, створені зовсім від інших хвороб, можуть виявитися ефективними проти нового вірусу.

Зазначається, що гідроксихлорохін,що застосовується для лікування малярії, також помірно пригнічує імунну систему та має протизапальну дію при аутоімунних захворюваннях. Механізм дії гідроксихлорохіну до кінця не з'ясований: вважається, що він здатний змінювати активність цілого ряду важливих ферментів.

У роботі французьких дослідників взяли участь 42 пацієнти, у яких методом ПЛР було підтверджено наявність коронавірусної інфекції. Протягом десяти днів 26 з них отримували по три дози гідроксихлорохіну сульфату (200 мг/доза). Шестеро учасників дослідження також додатково отримували антибіотик азитроміцин для профілактики бактеріальної суперінфекції (дозування 500 мг у перший день курсу й по 250 мг протягом наступних чотирьох днів). 16 пацієнтів склали контрольну групу.

На шостий день терапії 70% пацієнтів, які отримували гідроксихлорохін, за результатами вірусологічних досліджень, були повністю здорові. При цьому вірусу позбулися всі учасники випробовування, які додатково до гідроксихлорохіну отримували антибіотик. У контрольній групі частка тих, що вилікувався за цей же час, склала 12,5%. Варто відзначити, що препарат показав більш високу ефективність у пацієнтів з явними симптомами інфекції в дихальних шляхах, ніж у тих, чия хвороба протікала безсимптомно.

Висновки французьких учених також підтвердили фахівці FDA, про що 19 березня на своїй прес-конференції згадав президент США Дональд Трамп. «Гідроксихлорохін і азитроміцин, прийняті разом, можуть змінити історію медицини. Управління санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) зрушило гори. Спасибі вам! Сподіваюся, обидва препарати почнуть використовувати негайно!» – пізніше написав Трамп на своїй сторінці у Twitter.

Втім результати дослідження варто сприймати з обережністю. Маленька вибірка (всього лише 26 осіб) при відсутності подвійного сліпого тестування не дозволяють робити далекосяжні висновки про виявлення дієвого препарату проти SARS-CoV-2.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло