Захворіло у світі
5,463,392
Померло у світі
344,533
Вилікувалось у світі
2,195,325
Захворіло в Україні
21,245
Померло в Україні
623
Вилікувалось в Україні
7,234
«Центренерго» готується до приватизації – Зеленський

«Центренерго» готується до приватизації – Зеленський

Фонд держмайна має план з приватизації підприємства

«Центренерго» готується до приватизації – Зеленський
Фото: tsn.ua

Фонд державного майна України (ФДМ) працює над підготовкою ПАТ «Центренерго» до приватизації. Про це повідомив президент Володимир Зеленський на пресбрифінгу в Маріїнському палаці в середу, 20 травня.

«Все готово до середньої та великої приватизації. Вона відбудеться після коронавірусу. Передані та очищені від судових справ об'єкти, які були на балансі ДУС. Пілотним проєктом буде приватизація готелю «Дніпро». До приватизації також готуються великі підприємства, що не є стратегічними. «Центренерго» теж готується до приватизації», – сказав Зеленський.

Колишній нардеп та журналіст Сергій Лещенко прокоментував заяву президента в своєму Telegram-аккаунті.

«Ігорю Коломойському приготуватися. Останні 10 місяців підприємство контролює його менеджмент, що викликає багато критичних коментарів на адресу влади», – написав Лещенко.

Раніше прокуратура Києва відкрила кримінальне провадження за фактом винесення суддею Господарського суду Києва свідомо незаконного рішення про заборону приватизації ПАТ «Центренерго».

ФДМ в жовтні 2018 року оголосив про проведення конкурсу з продажу 78,289% акцій «Центренерго» за стартовою ціною 5 млрд 984,992 млн грн. Продаж було призначено на 13 грудня 2018 року. Конкурс мав відбутися за наявності, мінімум, двох учасників, один з яких – іноземний. Про намір брати участь в конкурсі заявили шість компаній.

«Центренерго» експлуатує 23 блоки (18 – пиловугільні і 5 – газомазутні) на Вуглегірській, Зміївській та Трипільській ТЕС сумарною встановленою потужністю 7690 МВт. Державі належить 783% акцій товариства.

Детальніше про те, чому «велика приватизація» в Україні провалилася, практично не розпочавшись, читайте в матеріалі Mind: «Баласт на балансі: в чиїх інтересах провалено «велику приватизацію» в Україні».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті