Суд ЄС відхилив позови Nord Stream 2 щодо оскарження газової директиви

Суд ЄС відхилив позови Nord Stream 2 щодо оскарження газової директиви

Газпромівська компанія намагалася оскаржити поширення норм ЄС на газопроводи з третіх країн

Суд ЄС відхилив позови Nord Stream 2 щодо оскарження газової директиви
фото DR

Європейський суд (European Court of Justice) відхилив позови Nord Stream 2 AG на рішення стосовно законодавства про газ, передає Європейська правда.

«Суд визнає позов Nord Stream AG and Nord Stream 2 AG проти Директиви 2019/692, яка поширює окремі правила ринку на газопроводи з третіх країн, не приймається судом», – йдеться в повідомленні суду.

4 квітня 2019 року Європарламент прийняв оновлену директиву (закон Євросоюзу), що поширює правила газового ринку ЄС на трубопроводи, прокладені з країн, що не входять у Євросоюз, в тому числі Nord Stream 2 («Північний потік 2»).

Серед головних положень директиви – поділ компаній, що постачають газ, і компаній, його транспортують. Це означає, що компанія-оператор «Північного потоку 2» повинна бути незалежною від «Газпрому», а 50% його пропускної потужності повинні резервуватися для альтернативних постачальників.

Винятки можливі, але тільки зі схвалення Єврокомісії.

Швейцарська компанія Nord Stream 2 AG, яка повністю належить «Газпрому», відповідає за планування, будівництво та експлуатацію трубопроводу «Північний потік-2», який проходить паралельно трубопроводу «Північний потік-1».

17 квітня 2019 року Європарламент та Рада ЄС прийняли Директиву щодо загальних правил внутрішнього ринку природного газу, яка набрала чинності 23 травня 2019 року. На той момент роботи із прокладення труб «Північного потоку-2», згідно з заявами Nord Stream 2 AG, завершилися на 95%.

«Генеральний суд зазначає, що Nord Stream AG не мав права експлуатувати подвійну трубопровідну систему «Північний потік», незалежно від будь-яких регуляторних обмежень ЄС, принаймні, що стосується частини лінії, яка знаходиться на території ЄС, в даному випадку в територіальному морі держави-члена», – йдеться у рішенні.

Посол України в Німеччині повідомив, що рішення німецького регулятора про виключення «Північного потоку-2» з-під законодавства ЄС очікується до кінця травня.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті