Захворіло у світі
12,270,172
Померло у світі
554,953
Вилікувалось у світі
6,741,323
Захворіло в Україні
52,043
Померло в Україні
1,345
Вилікувалось в Україні
24,800
Дослідники хочуть розрізати уламки «Титаніка» і підняти телеграфний апарат

Дослідники хочуть розрізати уламки «Титаніка» і підняти телеграфний апарат

Експедиція була схвалена американським судом

Дослідники хочуть розрізати уламки «Титаніка» і підняти телеграфний апарат
фото NOAA/Institute for Exploration/University of Rhode Island

Вперше за 108 років після того, як «Титанік» затонув і опустився на дно океану, дослідники мають намір розрізати уламки судна, щоб вилучити елемент його обладнання, передає Голос Америки.

Їх метою є бездротовий телеграф фірми Marconi, один з перших у своєму роді. З його допомогою потопаючий лайнер намагався зв'язатися із сусіднім судном.

Федеральний суддя у Вірджинії в понеділок схвалив експедицію, назвавши її «унікальною можливістю вилучити артефакт, який стане частиною спадщини, залишеною незгладимою втратою «Титаніка».

Компанія R.M.S. Titanic (RMST) повинна розробити фінансовий план і представити його на затвердження суду. Зазначається, що через пандемію COVID-19 з цим можуть виникнути певні труднощі.

RMST планує відправитися в експедицію цього літа. Передбачається, що підводні роботи акуратно відокремлять апарат Marconi і його компоненти від корабля.

Як відомо, «Титанік» – найбільше пасажирське судно світу класу «Олімпік» на час своєї побудови. «Титанік» належав англійській компанії White Star Line. Під час першого рейсу 15 квітня 1912 лайнер зіткнувся з айсбергом в Атлантичному океані й затонув. У цій катастрофі загинуло 1517 осіб.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті