Захворіло у світі
31,328,238
Померло у світі
964,839
Вилікувалось у світі
21,503,496
Захворіло в Україні
181,237
Померло в Україні
3,642
Вилікувалось в Україні
79,901
Renault хоче закрити кілька своїх заводів у Франції, влада обіцяє цього не допустити

Renault хоче закрити кілька своїх заводів у Франції, влада обіцяє цього не допустити

Продажі автовиробника впали в квітні на 75%

Французькі ЗМІ повідомили про намір Renault закрити 3 або 4 виробничі майданчики у Франції. Зокрема, під загрозою найстаріший завод Renault зі збірки автомобілів у Флені. План скорочення витрат французький автоконструктор повинен оприлюднити наступного тижня.

Прем'єр-міністр Франції Едуар Філіп заявив, що уряд буде «непохитно» вимагати збереження заводів Renault на території країни на тлі економічної кризи, пише RFI.

Пандемія коронавірусу значно погіршила і так хитке фінансове становище французького автомобілебудівника Renault. Продажі автовиробника впали в квітні на 75% порівняно з тим же місяцем минулого року.

Про те, що Renault планує скорочувати витрати, стало відомо ще в лютому, тобто до карантину. Деталі масштабного плану реструктуризації Renault, який дозволить зекономити 2 млрд євро до 2022 року, буде оприлюднений наступного тижня.

Джерела газети Le Canard Enchaîné повідомили, що Renault закриє свої заводи в Шуазі-ле-Руа, Дьєпі, Коданев, а потім і свій великий завод в місті Флен-сюр-Сен, що випускає Nissan Micra і електромобіль Zoe, де штат працівників нараховує 2600 чоловік . Завод у Флені – найстаріший завод Renault зі збірки автомобілів (1952).

За даними економічної газети Les Echos, Renault дійсно планує закрити невеликі заводи в Шуазі-ле-Руа, Коданев і Дьєпі. На останньому, де виробляють спортивні машини Alpine A110, працює 385 чоловік. Що стосується заводу у Флені, де в 2019 році випустили 160 тисяч автомобілів, він може продовжити роботу, але відмовитися від виробництва автомобілів. Туди можуть перекинути ремонт двигунів і коробок передач.

Французька держава є основним акціонером корпорації Renault з 15% капіталу. Влада планує забезпечити компанії банківський кредит в 5 млрд євро. Але для отримання кредиту Renault не зобов'язана відмовлятися від скорочень.

Прем'єр-міністр Едуар Філіп пообіцяв, що уряд буде «непохитно» наполягати на збереженні виробничих майданчиків у Франції, якщо Renault підтвердить плани щодо закриття чотирьох заводів. Едуар Філіп підкреслив, що план реструктуризації Renault ще не був офіційно оприлюднений.

Нагадаємо, загалом продажі автомобілів в Євросоюзі в квітні впали в 4 рази – це найбільше падіння попиту на автівки з початку обліку даних.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті