У Tesla з’явився сильний конкурент на ринку промислових батарей

У Tesla з’явився сильний конкурент на ринку промислових батарей

Літій-іонна акумуляторна система має стати чистою альтернативою дизельним генераторам

У Tesla з’явився сильний конкурент на ринку промислових батарей
фото DR

Шведський стартап Northvolt, який отримав нещодавно великі інвестиції від VW, представив власну стаціонарну промислову батарею, здатну конкурувати з Tesla Powerpack і Megapack, пише HighTech Plus.

Northvolt – компанія з виробництва акумуляторів, заснована двома колишніми директорами Tesla, що працювали на Gigafactory в Неваді. Отримавши велике фінансування від декількох інвесторів, включаючи VW, компанія почала будівництво великої фабрики акумуляторів у Швеції, яка має повторити успіх Tesla Energy в виробництві батарей для електромобілів.

Як стало відомо Electrek, в планах Northvolt – не тільки випуск батарей для нового транспорту, але і виготовлення промислових систем зберігання енергії. Разом з партнером, енергетичною компанією Vattenfall, Northvolt візьметься за виробництво Voltpack Mobile System – «надійної, модульної літій-іонної акумуляторної системи, яка має стати чистою альтернативою дизельним генераторам», вказано в повідомленні компанії.

Northvolt обіцяє до 250 кВт потужності зі змінною ємністю від 245 до 1225 кВт/год енергії. Паралельно можна буде підключити до п'яти Voltpacks. Для порівняння – ємність Tesla Powerpack 232 кВт/год, Megapack – до 1 ГВт/год.

Voltpack призначена для живлення віддалених і підтримки слабких енергомереж, для зарядки електромобілів і забезпечення енергетичного балансу.

Нагадаємо, Tesla розробила секретний акумулятор «на мільйон миль», який зробить її електрокари дешевшими за бензинові авто.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті