Захворіло у світі
30,183,223
Померло у світі
946,158
Вилікувалось у світі
20,532,559
Захворіло в Україні
169,472
Померло в Україні
3,468
Вилікувалось в Україні
75,486
У Зеленського розповіли, за якої умови дозволять відновити експорт медичних масок

У Зеленського розповіли, за якої умови дозволять відновити експорт медичних масок

Кабмін наступного тижня напрацює потрібні рішення

У Зеленського розповіли, за якої умови дозволять відновити експорт медичних масок
фото pixabay.com

Під час наради під головуванням президента Ураїни Володимира Зеленського щодо запобігання поширенню коронавірусної інфекції COVID-19 обговорювалось питання надання українським виробникам масок та інших засобів захисту експортувати свою продукцію.

Як повідомляє пресслужба ОПУ, президент підтримав надання такої можливості «за умови, що її неможливо продати в Україні, але вона відповідає вимогам інших держав».

Кабмін, як зазначається, напрацює потрібні рішення наступного тижня.

Президент також порушив питання закупівлі засобів індивідуального захисту та обладнання для запобігання поширенню коронавірусної інфекції та порятунку пацієнтів. Міністр охорони здоров'я Максим Степанов повідомив, що в Україну було доправлено літаком понад 100 000 респіраторів завдяки допомозі однієї з національних компаній, також налагоджена співпраця зі Світовим банком щодо закупівлі всього необхідного, а з наступного тижня укладатимуться контракти щодо майбутніх закупівель.

«Лікарні, медики, аптеки – скрізь мають бути маски, дезінфектори, обладнання. Закупівлі тривають задовго. Треба шукати виходи, щоб скоротити цей процес, щоб надалі міністерство закуповувало все швидше. Яка у нас складна бюрократія, ми знаємо. Знайдіть шляхи спростити її. Кожна затримка може коштувати нам життів. У світі очікують на другу хвилю коронавірусу. Ми порівняно добре пройшли першу, хоча, на жаль, втратили понад 600 життів. Маємо бути готові з усіма процедурами й надалі», – наголосив Зеленський.

Як повідомлялось Кабмін заборонив експорт товарів протиепідеміологічного призначення до 1 червня.

Нагадаємо: експертна організація StateWatch з посиланням на офіційні дані Державної митної служби повідомила, що Загальна вартість експортованих з України медичних товарів у період з вересня 2019 року по лютий 2020 становить $34,2 млн. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті