Захворіло у світі
32,844,938
Померло у світі
994,216
Вилікувалось у світі
22,717,603
Захворіло в Україні
198,634
Померло в Україні
3,959
Вилікувалось в Україні
87,882
Медики на 16% забезпечені одноразовими халатами та на 4% – захисними окулярами – Зеленський

Медики на 16% забезпечені одноразовими халатами та на 4% – захисними окулярами – Зеленський

Шмигаль доручив створити тримісячний запас засобів боротьби з COVID-19

Медики на 16% забезпечені одноразовими халатами та на 4% – захисними окулярами – Зеленський
Фото: Офіс президента

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль доручив створити тримісячний запас засобів боротьби з коронавірусною хворобою COVID-19, оскільки українські лікарні наразі відчувають дефіцит костюмів біозахисту, захисних окулярів та щитків тощо. Відповідне питання було обговорено з президентом Володимиром Зеленським на селекторній нараді щодо протидії поширенню коронавірусу, повідомляє пресслужба Офісу президента.

«Попри цифру уряду, що начебто медзаклади забезпечені на 70%, деяких засобів там немає. Якщо антисептиком медики забезпечені на 600%, то одноразових халатів є лише 16%, а одноразових захисних окулярів і щитків – взагалі 4%, костюмів біозахисту – 51%. Отже, лікарні не забезпечені. Щоб говорити про 70% забезпеченості, нам треба мати всіх товарів по 70%», – йдеться в повідомленні з посиланням на слова Зеленського.

Зазначається, що в пріоритеті уряду будуть ті постачальники, які зможуть поставити медзасоби найближчим часом.

Генеральний директор ДП «Медичні закупівлі України» Арсен Жумаділов повідомив, що держпідприємство з вівторка розпочинає закупівлі за скороченою процедурою в системі ProZorro. На це виділено майже 3 млрд грн при щомісячній потребі для закупівлі необхідних засобів близько 750-760 млн грн.

В Офісі президента також повідомили, що Служба безпеки розпочала кримінальні провадження проти шести несумлінних компаній – учасниць закупівель, які, серед іншого, не постачали товари після отримання грошей, демонстрували погану якість тощо.

Нагадаємо: у Зеленського розповіли, за якої умови дозволять відновити експорт медичних масок.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті