Захворіло у світі
11,279,465
Померло у світі
531,056
Вилікувалось у світі
6,069,717
Захворіло в Україні
48,500
Померло в Україні
1,249
Вилікувалось в Україні
21,376
Борис Джонсон доручив знизити залежність Британії від китайського імпорту

Борис Джонсон доручив знизити залежність Британії від китайського імпорту

Британія залежить від поставок з Китаю понад 70 категорій критично важливих товарів

Борис Джонсон доручив знизити залежність Британії від китайського імпорту
фото Shutterstock

Прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон доручив розробити план самозабезпечення країни життєво важливими предметами медичного призначення та іншими стратегічними товарами, щоб покласти край залежності від китайського імпорту, пише Times.

В рамках програми під кодовою назвою Project Defend будуть визначені основні вразливі сторони економіки країни в зв'язку з новим підходом до національної безпеки з урахуванням пандемії коронавірусу.

Для цього вже створені дві міжвідомчі групи, в завдання яких входить диверсифікація поставок, підтримка і відродження стратегічно важливих виробництв. Роботу груп курирує глава МЗС Домінік Рааб.

Великобританія залежить від постачання з Китаю 71 категорії критично важливих товарів. Вони включають активні фармацевтичні інгредієнти, необхідні для виготовлення болезаспокійливих засобів, антибіотиків та противірусних препаратів. А також промислові хімікати, деякі металеві вироби і споживча електроніка, в тому числі мобільні телефони і ноутбуки.

«Пандемія коронавірусу продемонструвала важливість стійких ланцюжків для безперервного постачання предметів першої необхідності і підтримки світової торгівлі, і необхідно вжити заходів, щоб уникнути дефіциту в разі можливої кризи», – заявили в уряді країни.

Нагадаємо, Британія оголосила про новий тарифний режим після Brexit, який прийде на зміну зовнішньому тарифу ЄС.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті