Захворіло у світі
44,495,972
Померло у світі
1,174,225
Вилікувалось у світі
30,058,850
Захворіло в Україні
370,417
Померло в Україні
6,868
Вилікувалось в Україні
151,632
Юань обвалився до мінімуму за 12 років на тлі протестів у Гонконзі

Юань обвалився до мінімуму за 12 років на тлі протестів у Гонконзі

В разі китайської експансії Гонконг може втратити статус світового фінансового центру

Юань обвалився до мінімуму за 12 років на тлі протестів у Гонконзі
фото DR

Юань відновив падіння на внутрішньому і офшорному валютному ринку на новинах про протести в Гонконзі і погрози США застосувати до Китаю санкції в разі прийняття закону про національну безпеку, який дозволить Пекіну розмістити в автономному регіоні свої силові структури. Про це пише Bloomberg.

У понеділок, 25 травня, Народний банк КНР знизив офіційний курс нацвалюти на 270 базисних пунктів, до 7,1209 юаня за долар – мінімальної позначки з 28 лютого 2008 року.

На офшорному ринку юань втрачає 0,2% і торгується по 7,1515 юаня за долар, а в п'ятницю опускався нижче позначки 7,16 вперше з вересня минулого року, впритул наблизившись до «дна» торгової війни.

Раніше щорічний Національний народний конгрес Китаю включив до свого порядку денного проект закону «Про вдосконалення правової системи Гонконгу», який передбачає відповідальність за «заколот, сепаратизм і зраду».

«Схоже, що цим законом про нацбезпеку КНР, по суті, захопить Гонконг, а якщо вони це зроблять, в такому випадку будуть введені санкції щодо Гонконгу і КНР», – зазначив у неділю радник президента США з нацбезпеки Роберт О'Брайан.

Відзначається, що подібні кроки комуністичної верхівки можуть поставити під удар особливий автономний статус Гонконгу і його статус світового фінансового центру.

«Важко уявити, як Гонконг зможе залишитися азіатським фінансовим центром, якщо КНР візьме на себе управління. В такому випадку, глобальні корпорації покинуть місто», – сказав О'Брайан.

Гонконг є особливим адміністративним районом Китаю. З того часу як Британія повернула Гонконгу суверенітет в 1997 році, район дотримувався політики «одна країна, дві системи», що дозволило йому отримати певні свободи, яких немає у решти Китаю.

Нагадаємо, Китай попередив США не втручатися в справи Гонконгу, Держдеп відреагував жорстко.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті