ВООЗ припинила тестування гідроксихлорохіну, оскільки він погіршує стан при коронавірусі

ВООЗ припинила тестування гідроксихлорохіну, оскільки він погіршує стан при коронавірусі

Серед хворих, які приймали цей препарат, був вищий рівень смертності

ВООЗ припинила тестування гідроксихлорохіну, оскільки він погіршує стан при коронавірусі
фото DR

Всесвітня організація охорони здоров'я призупинила тестування гідроксихлорохіну як ліків проти коронавірусу, оскільки з'явилися дані про підвищений ризик смертності через цей препарат. Про це повідомив глава організації Тедрос Адханом Гебреєсус, передає РБК.

Група проведення тестів, куди входять представники десяти країн, тимчасово зупинила випробування препарату, поки інша група буде оцінювати дані про його безпеку, сказав він.

Гебрейесус розповів, що 22 травня в журналі Lancet було опубліковано дослідження про Гідроксихлорохін і хлорохін, в якому розглядався вплив препаратів на госпіталізованих пацієнтів з коронавірусом. Автори зазначили, що серед хворих, які приймали ці препарати або суміш з ними, був вищий рівень смертності.

Виконавча група вирішила перевірити всі наявні дані про ліки, «щоб адекватно оцінити потенційну користь і шкоду від цього препарату», повідомив глава ВООЗ.

«Я хотів би повторити, що ці препарати вважаються загалом безпечними для застосування у пацієнтів з аутоімунними захворюваннями або малярією», – заявив Гебрейесус.

Гідроксихлорохін є препаратом проти малярії. В середині травня президент США Дональд Трамп заявив, що приймає по одній таблетці в день цих ліків для профілактики проти коронавірусу. Він зазначав, що чув про цей препарат багато хорошого. Президент повідомив, що почав приймати ці ліки після того, як в Білому домі виявили двох хворих.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті