Банки Європи втратять до 380 млрд євро через пандемію коронавірусу – регулятор
В ЕВА вважають, що більшість банків зможуть пережити кризу

Європейські банки втратять до 380 млрд євро в результаті пандемії коронавірусу, але багато з них зможуть пережити кризу, пише Financial Times з посиланням на дослідження Європейського банківського управління (European Banking Authority, EBA).
На підставі стрес-тесту, проведеного в 2018 році, EBA очікує, що обсяг зважених за рівнем ризику активів банків скоротиться на 2,3-3,8%. Кожен процентний пункт еквівалентний приблизно 100 млрд євро, відзначає FT.
«На відміну від світової фінансової кризи 2008-2009 років, у банків є більше капіталу і запасів ліквідності. Показник достатності капіталу першого рівня (CET1) виріс з 9% в 2009 році до 15% станом на четвертий квартал 2019 року», – відзначається в повідомленні регулятора.
Значення CET1 було приблизно на 3% вищим за нормативи, встановлені регуляторами, пише FT. Заходи, введені центробанками у відповідь на спалах коронавірусу, пом'якшили вимоги до капіталу банків приблизно на 2%.
EBA побоюється істотного погіршення якості активів банків через пандемію. У четвертому кварталі 2019 року частка прострочених боргів європейських банків становила 3,1%. Цей показник помітно скоротився з піку, зафіксованого в кінці 2014 року, – 7,1%.
«Якість активів буде одним з головних викликів для банків у найближчі квартали, а можливо і роки», – йдеться в дослідженні EBA.
Регулятор відзначає, що галузі, які найбільше постраждали від пандемії, включаючи готельний бізнес і сферу громадського харчування, мають відносно високу частку прострочених боргів.
За матеріалами FinMarket
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].