Європа обговорює підвищення податків після пандемії коронавірусу

Європа обговорює підвищення податків після пандемії коронавірусу

Уряди одним з ефективних засобів вважають підвищення податку на прибуток

Європа обговорює підвищення податків після пандемії коронавірусу
фото pixabay.com

Європейські лідери солідарні в тому, що економіки їх країн вимагають грошових вливань через наслідки епідемії коронавірусу, однак їм доведеться вирішити, з кого стягувати ці кошти, пише агентство Bloomberg, на яке посилається Forbes.

Політики вже піднімають питання про підвищення податків на багатство або на доходи, незважаючи на те, що це зашкодить економічному зростанню. В якості альтернативи пропонується бути терпимими до більш високого зовнішнього боргу, як в Японії, або, можливо, викликати інфляцію, щоб зруйнувати борг, що само по собі є свого роду податком, пише агентство. Такий підхід виглядає заманливо, оскільки борг в єврозоні і Великобританії може перевищити 100% ВВП в цьому році.

У Європі зараз триває дискусія з приводу того, чи повинні підвищуватися податки після того, як економіка почне відновлюватися.

Соціал-демократи Швейцарії хочуть підвищення податку на прибуток, британські ЗМІ також сповнені спекуляцій на тему підвищення податків.

У ряді країн обговорюється податок на багатство. Його пропонує ввести в Іспанії міноритарна частина коаліційного уряду Unidas Podemos. У Франції уряд недавно знизив податок на багатство, однак економіст Тома Пікетті вважає, що це кращий спосіб знизити держборг.

Нагадаємо, Джордж Сорос заявив, що коронавірус ставить під загрозу існування Євросоюзу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті