Захворіло у світі
177,419,783
Померло у світі
3,838,670
Вилікувалось у світі
161,868,524
Захворіло в Україні
2,226,037
Померло в Україні
51,847
Вилікувалось в Україні
2,140,978
Герус просить АМКУ та СБУ розслідувати масштабні маніпуляції на ринку електроенергії

Герус просить АМКУ та СБУ розслідувати масштабні маніпуляції на ринку електроенергії

За його словами, масштабний обвал ціни на ринку міг спричинити тільки один великий трейдер-«немонополіст»

Герус просить АМКУ та СБУ розслідувати масштабні маніпуляції на ринку електроенергії
Андрій Герус
Фото: УНІАН

Глава комітету Верховної Ради з питань енергетики і ЖКГ Андрій Герус з огляду на різке зниження попиту та обвал цін на оптовому ринку електроенергії направив запит в СБУ і АМКУ із проханням розслідувати можливі маніпулятивні дії учасників ринку.

Як вказав чиновник у дописі на своїй сторінці у Facebook, протягом останніх днів на ринку електроенергії відбуваються масштабні маніпуляції.

«Із заявок на купівлю на «ринку на добу наперед» зникло понад 20 000 МВт-год або біля 30% ринку, і це обвалило ціну. У понеділок-середу ціна впала на 35% у порівнянні із минулим тижнем», – додав він.

Герус наголосив, що «такі дії можуть бути вчинені лише найбільшим учасником ринку, який контролює (а) великі енергопостачальні компанії, які купують електроенергію, (б) генеруючі компанії, які продають. Тобто таке може зробити тільки той, хто має потужну ринкову владу на ринку електричної енергії».

«Такий масштабний обвал ціни на ринку з одної сторони є явною маніпуляцією та зловживанням, щоб неринковим способом створити фінансові проблеми іншим учасникам ринку (конкурентам). А із іншої сторони вже найближчим часом це, імовірно, буде використано для нових медіа-атак, що влада довела галузь до «глибокої енергетичної кризи». І що ніби-то Герус у змові із трейдерами є учасниками схеми «Золотий ключик» – спеціально обвалюють ціну, а потім на цьому заробляють», – пояснив він.

Герус підкреслив, що обвалити «ціну якісь там просто звичайні трейдери не можуть, а от один великий трейдер-«немонополіст» може».

«Прошу провести розслідування дій учасників ринку, що призвели до обвалу ціни, можливі маніпуляції з заявками на покупку і продаж електроенергії, зокрема перевірити дії учасників ринку, які є пов'язаними між собою і становлять вертикально-інтегровану фінансово-промислову групу на ринку електроенергії, і залучити винних осіб до відповідальності», – йдеться в депутатському зверненні Геруса від 26 травня, адресованому главі СБУ Івану Баканова і главі АМКУ Юрію Терентьєву, текстом якого володіє агентство Інтерфакс-Україна.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті