Захворіло у світі
155,918,548
Померло у світі
3,258,269
Вилікувалось у світі
133,382,771
Захворіло в Україні
2,097,024
Померло в Україні
45,451
Вилікувалось в Україні
1,711,709
Публічне розкриття даних про заражених – метод Південної Кореї в боротьбі з COVID-19

Публічне розкриття даних про заражених – метод Південної Кореї в боротьбі з COVID-19

Ці дані допомагають людям уникати районів з найбільшим рівнем зараження

Публічне розкриття даних про заражених – метод Південної Кореї в боротьбі з COVID-19
фото pixabay.com

Починаючи з першого дня пандемії коронавірусу, влада Південної Кореї розкриває дані про місцезнаходження і маршрути заражених людей. Це порушує їх конфіденційність, проте дозволяє ефективно боротися з інфекцією, з'ясували американські вчені. Про це пише HighTech Plus з посиланням на Science Daily.

Південна Корея досягла успіху в боротьбі з COVID-19, вважається, що це завдяки масовому тестуванню і відстеженню контактів заражених. Однак дослідники з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго виявили інший важливий фактор – публічне поширення інформації про випадки зараження.

З першого дня пандемії південнокорейці отримують текстові повідомлення щоразу, коли в їхньому районі виявляють нові випадки COVID-19. Крім того, інформацію про вік, стать і маршрути переміщення заражених можна знайти на спеціальному сайті. Ці дані допомагають людям оцінити ризик виходу на вулицю і уникнути районів з найбільшим рівнем зараження, що особливо важливо для людей похилого віку.

В результаті, незважаючи на відсутність суворих заходів самоізоляції, число заражень в Південній Кореї набагато нижче, ніж в країнах, де спалах коронавірусу почався в ті ж дати. Наприклад, в десятимільйонному Сеулі станом на кінець травня було виявлено менше 1000 підтверджених випадків хвороби.

Щоб відстежувати маршрути і контакти заражених, використовуються дані з камер спостереження, GPS-сигнали мобільних телефонів і інформація про транзакції з кредитних карт.

Це досить серйозне порушення конфіденційності, зазначає видання, проте влада вважає, що має на це право після спалаху близькосхідного респіраторного синдрому – ще однієї небезпечної інфекції, викликаної коронавірусом у 2015 році.

Дослідники відзначають, що південнокорейська стратегія боротьби з пандемією залишає громадянам більше простору для вибору. Наприклад, якщо людина може працювати віддалено, то залишиться вдома. Однак якщо це неможливо, вона змінить звичний маршрут і відправиться на роботу, минаючи райони з високим рівнем заражень.

Автори вважають, що публічне розкриття інформації про заражених може ефективніше стримувати пандемію, ніж звичайний карантин і завдає менше шкоди для економіки.

Про те, наскільки ефективна корейська стратегія, можна судити з цифр. У Південній Кореї вплив пандемії призвів до падіння реального ВВП на 1,4% в першому кварталі 2020 року. Це набагато менше, ніж падіння ВВП Китаю на 9,8%, де на карантин блокувалися цілі регіони.

Про не менш цікавий досвід Сінгапуру в матеріалі «Приклад, вартий наслідування: як Сінгапуру вдалося уникнути спалаху коронавірусу».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті