Захворіло у світі
10,945,600
Померло у світі
523,035
Вилікувалось у світі
5,797,206
Захворіло в Україні
46,763
Померло в Україні
1,212
Вилікувалось в Україні
20,558
Домашні СЕС після закінчення дії «зеленого» тарифу зможуть виходити на ринок електороенергії – представник Держенергоефективності

Домашні СЕС після закінчення дії «зеленого» тарифу зможуть виходити на ринок електороенергії – представник Держенергоефективності

Дія «зеленого» тарифу в Україні закінчиться в 2030 році

Домашні СЕС після закінчення дії «зеленого» тарифу зможуть виходити на ринок електороенергії – представник Держенергоефективності
Фото: 5.ua

Власники домашніх сонячних станцій після закінчення дії «зеленого» тарифу у 2030 році, найімовірніше, зможуть виходити на ринок електроенергії та продавати свій ресурс на ньому. Відповідну думку висловив директор департаменту відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива Держенергоефективності Юрій Шафаренко під час вебінару щодо інвестування в проекти ВДЕ, передає Інтерфакс-Україна.

«Остаточної відповіді на запитання, що буде з домашніми СЕС після 2030 року, коли закінчиться підтримка у вигляді «зеленого» тарифу, немає, але я впевнений, що вони зможуть створювати конкуренцію для великої генерації, не лише сонячної, а й вугільної, виходити на ринок, продавати там свою електроенергію та отримувати за це гроші», – сказав Шафаренко.

Він також зазначив, що в такому випадку ціна ресурсу може бути нижчою за «зелений» тариф, який, у свою чергу, був знижений до 16,26 євроцента/кВт для СЕС, введених в експлуатацію з 2020 року.

Шафаренко наголосив, що плани щодо перегляду рівня «зелених» тарифів, які наразі активно обговорюються, не стосуються станцій ВДЕ, встановлених домогосподарствами.

«Для домашніх СЕС все залишається як раніше», – підкреслив представник агентства.

За даними Держенергоефективності, з 2016 року до першого кварталу 2020 року домашні СЕС відпустили в енергосистему майже 500 тис. МВт-год електроенергії, з них найбільше у 2019 році – 281,8 тис. МВт-год.

У першому кварталі 2020 року цей показник становив 98,3 тис. МВт-год.

Як зазначив Шафаренко, співвідношення потужності приватних і промислових станцій в Україні досить низьке і становить приблизно 1 до 100: 618 МВт СЕСд порівняно з 5576 МВт промСЕС.

Як повідомлялось, у липні 2019 року Верховна Рада ухвалила закон про «зелені тарифи» для домашніх СЕС. Він запровадив для домашніх СЕС  нову умову отримання «зеленого тарифу» – установку станцій до 50 кВт на дахах, фасадах будівель та інших капітальних спорудах. Раніше було – 30 кВт без обмежень місця розташування.

Проблема надання «зеленого тарифу» для наземних домашніх СЕС виникла після прийняття закону про «зелені» аукціони для інвесторів поновлюваних джерел енергії «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії» (2712-VIII) , опублікованого 21 травня.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті