Захворіло у світі
11,279,465
Померло у світі
531,056
Вилікувалось у світі
6,069,717
Захворіло в Україні
48,500
Померло в Україні
1,249
Вилікувалось в Україні
21,376
ЄС схвалив виділення Україні 500 млн євро

ЄС схвалив виділення Україні 500 млн євро

Це останній транш в межах четвертої програми макрофінансової допомоги

ЄС схвалив виділення Україні 500 млн євро
фото pixabay.com

Європейська комісія від імені ЄС схвалила виплату Україні кредиту в розмірі 500 млн євро в межах четвертої програми макрофінансової допомоги (MFA). Як повідомляє пресслужба ЄК, це останній транш в рамках цієї програми.

Враховуючи цей транш ЄС загалом надав Україні позик на 3,8 млрд євро. Це найбільша сума, яку ЄС колись виділяв будь-якій країні-партнеру.

«Україна залишається однією з головних задач європейської повістки дня. Ми продовжуємо надавати політичну, фінансову та технічну підтримку, особливо в період кризи, щоб підтримати програму реформ України щодо створення більш стійкої економіки. У межах четвертої програми макрофінансової допомоги Україна завершила необхідні контрольні показники реформ, і ми готуємо виплату 500 млн євро. В межах допомоги в боротьбі з наслідками пандемії ми надамо Україні додаткову допомогу в розмірі 1,2 млрд євро», – зазначив віцепрезидент ЄК Валдіс Домбровскіс.

Комісар по економіці Паоло Джентілоні сказав, що «цей останній кредит на 500 млн євро є ще одним доказом рішучості нашої рішучості активно підтримувати Україну та її народ в ці важкі часи».

«Ми продовжуватимемо надавати подальшу екстрену підтримку Україні в межах більш широко пакету заходів по боротьбі з пандемічною кризою, яка охопила 10 країн по сусідству. Ця криза не знає меж – і європейська солідарність не зупиняється на кордонах ЄС», – додав він.

В повідомленні вказується, що виділення другого та останнього траншу стало можливим після того, як Україна здійснила 12 політичних дій, узгоджених з ЄС. Вони включали важливі заходи в області боротьби з корупцією та відмиванням коштів, управління держфінансами, банківського сектору, енергетики, охорони здоров’я та соціальної політики.

Кошти виділяються у вигляді довгострокових позик з низькими відсотками.

Нагадаємо: раніше цього місяця Європарламент підтримав пропозицію Єврокомісії і проголосував за виділення Україні 1,2 млрд євро кредиту для подолання економічних та соціальних наслідків пандемії коронавірусу, 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті