Захворіло у світі
10,902,347
Померло у світі
521,940
Вилікувалось у світі
5,780,819
Захворіло в Україні
46,763
Померло в Україні
1,212
Вилікувалось в Україні
20,558
Фонд держмайна повернув «Центренерго» під контроль держави та представив нового керівника

Фонд держмайна повернув «Центренерго» під контроль держави та представив нового керівника

Раніше компанію контролював менеджмент, пов'язаний із Коломойським

Фонд держмайна повернув «Центренерго» під контроль держави та представив нового керівника
Фото: ua-energy.org

Глава Фонду державного майна Дмитро Сенниченко повідомив про повернення ПАТ «Центренерго» під контроль держави. Про це Сенниченко заявив на своїй сторінці в Facebook.

«Сьогодні ми повернули під контроль держави Центренерго. Незважаючи на весь спротив: судовий тролінг, неодноразове мінування будівлі Фонду Держмайна, тиск на Наглядову раду Центренерго», – написав він.

Сенниченко підкреслив, що новго керівника держпідприємства було призначено за один день.

«Ми зробили висновки після минулої невдалої спроби призначити нового керівника компанії, і провели одноденну блискавичну операцію: рішення суду, збір наглядової ради, внесення змін до реєстру та представлення нового керівника Центренерго Олександра Корчинського. Все це – сьогодні, буквально за 4-5 годин», – зазначив голова ФДМ.

Сенниченко також наголосив, що на сьогодні Фонд не володіє інформацією про стан справ на підприємстві, оскільки опереднє керівництво «Центренерго» приховувало дані аудиту.

За словами очільника ФДМ, наступним кроком буде встановлення реального стану підприємства і його перетворення «з чорної діри українського бюджету, де зникли близько 100 мільярдів гривень з 2004 року, на двері до економічного розвитку та інвестицій» .

Раніше президент Володимир Зеленський повідомив, що ФДМ працює над підготовкою «Центренерго» до приватизації.

Колишній нардеп та журналіст Сергій Лещенко прокоментував заяву президента в своєму Telegram-аккаунті.

«Ігорю Коломойському приготуватися. Останні 10 місяців підприємство контролює його менеджмент, що викликає багато критичних коментарів на адресу влади», – написав Лещенко.

Раніше прокуратура Києва відкрила кримінальне провадження за фактом винесення суддею Господарського суду Києва свідомо незаконного рішення про заборону приватизації ПАТ «Центренерго».

ФДМ в жовтні 2018 року оголосив про проведення конкурсу з продажу 78,289% акцій «Центренерго» за стартовою ціною 5 млрд 984,992 млн грн. Продаж було призначено на 13 грудня 2018 року. Конкурс мав відбутися за наявності, мінімум, двох учасників, один з яких – іноземний. Про намір брати участь в конкурсі заявили шість компаній.

«Центренерго» експлуатує 23 блоки (18 – пиловугільні і 5 – газомазутні) на Вуглегірській, Зміївській та Трипільській ТЕС сумарною встановленою потужністю 7690 МВт. Державі належить 783% акцій товариства.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті