Захворіло у світі
10,902,347
Померло у світі
521,940
Вилікувалось у світі
5,780,819
Захворіло в Україні
46,763
Померло в Україні
1,212
Вилікувалось в Україні
20,558
В Берліні зведуть пам’ятник учасникам протестів проти Берлінської стіни в 1989 році

В Берліні зведуть пам’ятник учасникам протестів проти Берлінської стіни в 1989 році

Будівництво пам’ятника відкладалося багато років через кажанів

В Берліні зведуть пам’ятник учасникам протестів проти Берлінської стіни в 1989 році
Ілюстрація lvz.de

У Берліні починається будівництво пам'ятника учасникам протестів проти Берлінської стіни в 1989 році. У четвер Комісар з питань культури Німеччини Моніка Грюттерс взяла участь в церемонії, присвяченій початку зведення монумента.

На церемонію вона прийшла з іграшковим кажаном, який став символом тривалого відтермінування будівельних робіт.

Справа в тому, що рідкісний вид цих тварин мешкав у підземному сховищі на місці майбутнього пам'ятника, і захисники фауни заблокували роботи, однак пізніше цей конфлікт вдалося вирішити.

За словами міністра, пам'ятник Єдності Німеччини ознаменовує громадянську мужність людей, «які підняли свої голоси за демократичні свободи».

Конструкція має значні розміри: 50 на 18 метрів і представляє собою свого роду гойдалку (втім, німці прозвали пам'ятник «салатницею»). Для того, щоб порушити рівновагу цієї «гойдалки», необхідно 50 осіб, вага яких достатня, щоб підняти протилежний край платформи на висоту до 20 метрів. На поверхні викладена фраза:  «Ми – народ, ми – єдиний народ».

Дехто критикує цей проект.  Наприклад, письменник-дисидент Бернд Вагнер заявив Deutsche Welle, що пам'ятник «перекручує події 1989 року».

«Символіка пам'ятника прозора, – сказав письменник. – Якщо нас багато і ми разом, то наша воля переважить. Але справа в тому, що мирну революцію підготувала якраз меншість у Східній Німеччині, яка свідомо відокремилася від загальної маси, перестала марширувати під команду, незважаючи на величезний ризик».

Нагадаємо, найбільший аеропорт Берліна закриють через падіння пасажиропотоку.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті