Захворіло у світі
177,058,656
Померло у світі
3,828,472
Вилікувалось у світі
161,259,501
Захворіло в Україні
2,224,992
Померло в Україні
51,769
Вилікувалось в Україні
2,136,176
Закриття заводів Nissan обійдеться майже в $2 млрд, дешевше продовжити виробництво – Reuters

Закриття заводів Nissan обійдеться майже в $2 млрд, дешевше продовжити виробництво – Reuters

На відновлення витрат компанії знадобиться не менше семи років

Закриття заводів Nissan обійдеться майже в $2 млрд, дешевше продовжити виробництво – Reuters
фото FineAuto

За оцінками Nissan Motor, закриття заводів компанії в Барселоні може коштувати приблизно до 1,5 млрд євро ($1,7 млрд), повідомило Reuters джерело в профспілці.

Вартість закриття проекту лежить в основі дебатів в іспанському уряді, який заявляє, що дешевше буде підтримувати роботу заводів.

Рішення покинути Барселону було оголошено японським автовиробником минулого тижня. Це викликало протести робітників, а влада Іспанії зобовʼязалася зробити все можливе, щоб переконати компанію залишитися.

Раніше в ЗМІ, посилаючись на документи Nissan, зазначалося, що закриття може коштувати 1,45 млрд євро, в основному через звільнення близько 3000 працівників.

Джерело в профспілці повідомило, що закриття трьох виробничих обʼєктів у Барселоні може коштувати близько 1,5 млрд євро.

28 травня, в день, коли було оголошено про закриття, керівник Nissan повідомив робочим, що вартість буде набагато нижчою – 700-800 млн євро. Однак експерти вказують, що ця цифра нереальна, оскільки вона ледь покриває виплати за звільнення працівникам, деякі з яких працюють понад 20 років.

Додатково до цього Nissan зіткнеться з іншими витратами, пов'язаними з постачальниками і демонтажем заводів, сказало джерело, додавши: «1,5 мільярда євро більш реалістично. Демонтувати завод нелегко».

Газета La Vanguardia заявила, що серед витрат Nissan, за оцінками, передбачено 600 млн євро на звільнення, 310 млн – на фіскальні витрати і потенційну виплату 100 млн державної допомоги.

Nissan вважає, що на відновлення витрат через закриття заводів у Барселоні знадобиться близько семи років, пише газета.

Як повідомлялося, Nissan планує скоротити понад 20 000 робочих місць по всьому світу на тлі масштабної кризи, викликаної пандемією коронавірусу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті