Adidas закриває всі магазини в США: який ще бізнес страждає через немирні погроми
Магазини, які щойно відкрилися після пандемії коронавірусу, доводиться закривати знову

Масові заворушення в США, що спалахнули після смерті в Міннеаполісі афроамериканця Джорджа Флойда, набирають силу. За даними ЗМІ, протести вже поширилися на 140 американських міст, в 21 штат на допомогу поліції спрямована Національна гвардія США.
У багатьох містах протести супроводжуються мародерством, погромами і підпалами. Серед постраждалих – як великий бізнес Америки, так і невеликі локальні підприємства, пише Forbes.
Більше десятка магазинів Walmart були пограбовані і пошкоджені в перші дні заворушень. В результаті 31 травня Walmart закрив кілька сотень магазинів по всій країні. «Ми хочемо переконатися, що наші співробітники в безпеці», – пояснив представник Walmart ЗМІ. Він зазначив, що погроми магазинів відбувалися не тільки вночі, але і серед білого дня. Ніхто із співробітників не постраждав.
Мережа Target, штаб-квартира якої розташована в Міннеаполісі, стала однією з перших постраждалих від заворушень: відео розграбування її магазину в цьому місті стало вірусним. У вихідні дні компанія закрила в США більше 200 магазинів, повідомив WSJ прес-секретар компанії. Всього по країні пошкоджено як мінімум сім магазинів Target. Більшість з них планується відкрити в найближчі тижні, але магазин в Міннеаполісі не поновить роботу до кінця року. Працівникам цього магазину буде надана зарплата за 14 днів і вони зможуть працювати в інших місцях.
Кілька магазинів Nike були пограбовані і пошкоджені. Ніхто зі співробітників не постраждав, повідомив WSJ представник компанії.
Магазини Adidas також піддалися нападам, після чого компанія оголосила, що тимчасово закриває в США всі магазини.
Amazon повідомила, що змушена обмежити або скорегувати маршрути доставки в кількох містах, щоб захистити своїх кур'єрів.
Кілька кав'ярень Starbucks були пошкоджені, але ніхто зі співробітників не постраждав, повідомила представник компанії. За її словами, заради їх безпеки кілька закладів мережі довелося закрити.
McDonald's в неділю повідомив, що він сам і його франчайзі тимчасово закрили деякі ресторанів з міркувань безпеки.
Одна з франчайзингових кав’ярень мережі Subway в центрі Вашингтона в суботу була розграбована, вікна вибили, розповів WSJ агент компанії Боб Грівал. Заклад щойно відновив роботу після пандемії, і то лише на кілька годин в день. «Вони тільки починали повертатися. Це просто жахливо », – сказав він. Інший кіоск Subway в Лос-Анджелесі теж був розграбований, мародери заарештовані. «Власники бізнесу не мають до подій ніякого відношення. Вони зазнають збитків», – зазначив Гревал.
Кондитерська Cheesecake Factory в Сіетлі була розграбована в суботу, повідомив американський Forbes. Видання опублікувало відео того, як одна з протестувальниць виносить з кафе цілий торт на таці.
У Портленді протестувальники розграбували магазини Apple, Louis Vuitton і Tory Burch і підпалили відділення банку Chase Bank, повідомляє місцевий телеканал Koin.
В Атланті з магазину Attom, який продавав одяг і аксесуари люксових брендів, винесли весь товар, розповів керуючий магазину Кріс Шелбі. «Багато людей не розуміють, що бути підприємцем означає втрачати багато крові, поту і сліз і пожертвувати багатьом, щоб добитися свого», – сказав Шелбі.
Власник магазину морозива в Міннеаполісі Рікардо Ернандес у вихідні ночував у машині біля свого магазину. Йому довелося вести переговори з протестувальниками і віддати їм морозиво, щоб вони залишили магазин цілимі, пише NYT.
Між тим про свою підтримку протестувальників заявив Amazon, а Twitter змінив логотип на своєму акаунті з блакитною на чорну пташку з хештегом Black Lives Matter.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].