Посуха у Бессарабії підштовхує уряд до удосконалення системи агрострахування

Посуха у Бессарабії підштовхує уряд до удосконалення системи агрострахування

В Одеській області заактовано 30,5% втрат озимих культур

Посуха у Бессарабії підштовхує уряд до удосконалення системи агрострахування
Фото: hvylya.net

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України готує законопроєкт про державну підтримку сільськогосподарського страхування. Про це повідомив заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький у середу.

«Мінекономіки готує проєкт закону про державну підтримку сільськогосподарського страхування, який буде представлений в липні. Згідно з цим законопроєктом держава створює умови для с/г страхування: визначає прогнозні обсяги видатків, затверджує об’єкти с/г страхування, які підлягають держпідтримці, затверджує стандартні страхові продукти відшкодовує частину страхового платежу», – повідомляється на його сторінці у мережі Facebook.

На думку урядовця, поточна модель державної допомоги (спрямування бюджетних коштів через Аграрний страховий пул) виявилася неефективною та потребує реформування з урахуванням попереднього досвіду.

У повідомлені також зазначається, що у цьому році посуха особливо сильно вдарила по землях Бессарабії.

«Через посуху загинули 385 000 га посівів. І, хоча загальні збитки сукупної виручки по всій Україні складають до 2%, в Одеській області заактовано 30,5% втрат озимих культур (біля 310 000 га)… Зі зміною клімату розраховувати, що стихії будуть надалі прихильними до агровиробників, не доводиться», – наголошується у повідомлені.

Як повідомлялося, Одеська обласна державна адміністрація просить банки про відстрочку погашення кредитів для постраждалих від посухи фермерів.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло