Посуха у Бессарабії підштовхує уряд до удосконалення системи агрострахування

Посуха у Бессарабії підштовхує уряд до удосконалення системи агрострахування

В Одеській області заактовано 30,5% втрат озимих культур

Посуха у Бессарабії підштовхує уряд до удосконалення системи агрострахування
Фото: hvylya.net

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України готує законопроєкт про державну підтримку сільськогосподарського страхування. Про це повідомив заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький у середу.

«Мінекономіки готує проєкт закону про державну підтримку сільськогосподарського страхування, який буде представлений в липні. Згідно з цим законопроєктом держава створює умови для с/г страхування: визначає прогнозні обсяги видатків, затверджує об’єкти с/г страхування, які підлягають держпідтримці, затверджує стандартні страхові продукти відшкодовує частину страхового платежу», – повідомляється на його сторінці у мережі Facebook.

На думку урядовця, поточна модель державної допомоги (спрямування бюджетних коштів через Аграрний страховий пул) виявилася неефективною та потребує реформування з урахуванням попереднього досвіду.

У повідомлені також зазначається, що у цьому році посуха особливо сильно вдарила по землях Бессарабії.

«Через посуху загинули 385 000 га посівів. І, хоча загальні збитки сукупної виручки по всій Україні складають до 2%, в Одеській області заактовано 30,5% втрат озимих культур (біля 310 000 га)… Зі зміною клімату розраховувати, що стихії будуть надалі прихильними до агровиробників, не доводиться», – наголошується у повідомлені.

Як повідомлялося, Одеська обласна державна адміністрація просить банки про відстрочку погашення кредитів для постраждалих від посухи фермерів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті