Захворіло у світі
12,270,172
Померло у світі
554,953
Вилікувалось у світі
6,741,323
Захворіло в Україні
52,043
Померло в Україні
1,345
Вилікувалось в Україні
24,800
Головний епідеміолог Швеції визнав, що країна допустила помилки в боротьбі з коронавірусом

Головний епідеміолог Швеції визнав, що країна допустила помилки в боротьбі з коронавірусом

Швеції слід було з самого початку вжити більш масштабних заходів у боротьбі з пандемією

Головний епідеміолог Швеції визнав, що країна допустила помилки в боротьбі з коронавірусом
фото pixabay.com

Головний епідеміолог Швеції Андерс Тегнелл визнав помилковість запропонованого ним підходу до боротьби з коронавірусом, який передбачає відмову від карантину. В опублікованому в середу інтерв'ю радіостанції «Шведське радіо» Тегнелл сказав, що Швеції з самого початку слід було вжити більш масштабних заходів у боротьбі з пандемією, передає Deutsche Welle.

Тегнелл змінив свою позицію через велику кількість жертв пандемії в країні, вказує Sveriges radio. «Очевидно, те, що ми зробили в Швеції, можна було б зробити краще», – визнав епідеміолог.

На питання журналіста про те, чи вважає він, що в Швеції дуже багато людей померли передчасно, головний епідеміолог країни відповів: «Так, абсолютно».

За словами Тегнелла, якби Швеція зіткнулася з тією ж хворобою з тим же рівнем знань, який вона має сьогодні, то країна вибрала б стратегію, «десь посередині між тим, що зробила Швеція, і тим, що зробила решта світу».

Що стосується діючих сьогодні в країні заходів по боротьбі з коронавірусом, то жителям Швеції досі заборонено збиратися групами більше 50 чоловік, проте вже можна ходити в ресторани і спортивні зали та займатися шопінгом. Дітям у віці до 16 років також можна відвідувати школу.

За даними Університету Джонса Хопкінса за 4 червня, кількість заражених коронавірусом у Швеції складає 38 589 людини. З початку пандемії від наслідків COVID-19 в країні померли 4 542 людини.

При цьому рівень смертності в Швеції, який становить 43 пацієнта на 100 000 населення, є одним із найвищих у світі, вказує Bloomberg. Він набагато вищий, ніж в сусідніх зі Швецією Данії і Норвегії, які вводили суворий карантин.

При цьому надії Швеції на те, що відмова від локдауна позитивно позначиться на економіці країни, судячи з усього, виявилися марними. Як заявила міністр фінансів Швеції Магдалена Андерссон, королівство знаходиться на порозі найважкої економічної кризи з часів Другої світової війни.

Як повідомляла Financial Times, у Швеції відмова від суворого карантину не допомогла врятувати економіку.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті