Військово-промислове співробітництво України з Індією під тиском – розслідування

Військово-промислове співробітництво України з Індією під тиском – розслідування

Джерело проблем може бути пов’язано з російськими спецслужбами

Військово-промислове співробітництво України з Індією під тиском – розслідування
Фото: Укроборонпром

Співпраця державного концерну Укроборонпром з Індією в авіаційній галузі зазнає істотного тиску, до організації якого можуть бути причетні спецслужби Російської Федерації (РФ). Про це повідомляється на аналітичному порталі «Слово і діло» з посиланням на дослідження Любові Величко.

Згідно з дослідженням, суперечливе рішення щодо залучення у листопаді 2014 році до агентського обслуговування господарських відносин китайської компанії Global Consultants & Services SA Limited нині створює ризики непродуктивного витрачання державних коштів та формує тиск на співпрацю з Індією, чим можуть скористатися конкуренти з Росії.

У дослідженні зазначається, що засновником Global Consultants & Services SA Limited був громадянин Індії Паван Кхабар, який живе в Україні з 1992 року та якому департамент контррозвідки Служби безпеки України забороняв в’їзд на територію України на один рік через втручання у діяльність українських підприємств–спецекспортерів та їх дискредитацію.

За матеріалами дослідження, він стверджує, що в 2014 році саме завдяки зусиллям його компанії Спецтехноекспорт підписав контракт між Україною та Індією вартістю $47 млн, але Global Consultants & Services SA Limited не отримала прописані в договорі 20% від суми контракту.

В результаті, згідно матеріалу, ініційована цим підприємцем справа перейшла з НАБУ до Вищого антикорупційного суду, що дає формальні аргументи конкурентам України для розгортання медіа-кампанії з дискредитації співпраці з українськими підприємствами.

За даними автора дослідження, трактовка слідства полягає у тому, що протягом 2015-2016 років 20% винагороди за послуги агента  неправомірно отримувала компанія із Об’єднаних Арабських Еміратів Global Marketing SP LTD, яка співпрацювала з Спецтехноекспортом з квітня 2009 року (у 2009 році Україна підписала з Індією контракт на модернізацію сотні індійських літаків АН-32 вартістю близько $400 млн).

«Кхабара можна зрозуміти: оскільки слідство не вивчало факт надання ним послуг для Спецтехноекспорту, згодом він може через суд вимагати близько $10 млн «за сприяння в укладанні контракту» між Україною та Індією у 2014 році. І новий скандал обов’язково стане в пригоді РФ. Адже контракт України з Індією продовжує діяти», – зазначається у повідомленні.

При цьому, у дослідженні підкреслюється, що реальним пошуком контрактів військового характеру займається Служба зовнішньої розвідки та торгові представники посольств та представницьких місій.

«Агенти потрібні виключно для того, щоб високопосадовці заробляли на таких контрактах гроші. Ця схема працює не лише в Україні. Вона користується попитом у всьому світі… Про темний бік ведення переговорів закономірно не хоче говорити жодна із сторін», – зазначається у матеріалі з посиланням на джерело в правоохоронних органах.

Як повідомлялося, керівництво Укроборонпрому планує ліквідувати концерн: буде створено шість галузевих корпорацій.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло