Податкова вчинила обшук у київському магазині техніки iLounge
Слідчі ДФС вилучили техніку і майно на 1 млн грн

28 травня співробітники державної фіскальної служби України провели обшук в приміщенні шоу-руму інтернет-магазину iLounge в Києві. Слідчо-оперативна група вилучила зі складу все наявне майно, техніку та особисті речі, хоча за рішенням суду мала вилучати виключно документи особи, підозрюваної в незаконному переміщенні товарів через кордон без сплати мита. Деталі інциденту редакції ITC.ua розповів керівник iLounge Олександр Цибарт.
Інтернет-магазин iLoungeспеціалізується головним чином на продажу чохлів і дрібних аксесуарів для пристроїв Apple.
Обшук проводили в зв'язку з розслідуванням діяльності фізособи-підприємця, що має відношення до імпорту товарів в Україну без сплати мита. Саме це зазначено в якості офіційної причини обшуку в постанові суду. Також в постанові згадується ще кілька підприємців, щодо яких, як припускає директор iLounge, також були проведені обшуки. За словами Цибарта, ні він, ні його магазин ніяк не пов'язані з цією людиною.
І хоча рішення суду, що служить підставою для обшуку, не мало прямого відношення до iLounge, і дозволяло вилучати виключно документи зазначеної особи, співробітники ДФС в рамках обшуку вилучили все майно на складі, техніку та особисті речі, що належать за документами іншій людині, чиє ім'я не фігурує в постанові. Тобто, це явне перевищення повноважень співробітниками ДФС, вважає Цибарт.
«Головним завданням було вилучення техніки Apple, про що члени слідчої групи неодноразово запитували і проводили пошуки по всьому приміщенню, в тому числі відкривши сейф. Але коли виявилося, що її тут просто немає, вони почали описувати і вилучати аксесуари, чохли і кабелі. В результаті, слідчі вилучили весь товар зі складу, документи та особисті речі для подальшого блокування діяльності. Точну вартість вилученого майна назвати важко, приблизно на суму до 1 млн грн».
За словами Цибарта, обшук проводився з численними порушеннями. Слідчі дії почали без адвоката і в приміщенні, яке за договором оренди належить іншій особі. Крім того, слідчий залишив приміщення 28.05.20, а наступного дня повернувся, щоб продовжити обшук, хоча постанова суду цього не передбачала, погрожував кримінальною відповідальністю у відповідь на заперечення. Також повідомляється, що після того, як слідчі пішли, двоє озброєних співробітників податкової міліції залишилися на ніч в магазині без будь-яких пояснень.
Адвокат і працівники надали слідчому документи на товар, що підтверджують його походження, а також документи, що вказують, що товар не має ніякого відношення до фігурує в постанові особі, але той, за словами Цибарта, просто їх проігнорував.
Директор iLounge підкреслює, що дані про реалізацію iLounge мобільних телефонів Meizu, Xiaomi, Huawei, зазначені в постанові, завідомо неправдиві, так як інтернет-магазин ніколи не заявляв ці позиції в своєму каталозі.
28 травня iLounge призупинив роботу, але станом на 4 червня всі робочі процеси вдалося відновити «завдяки активній підтримці з боку постачальників і партнерів», пише видання.
У iLounge намір оскаржувати дії ДФС і готують відповідну скаргу.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].