Податкова вчинила обшук у київському магазині техніки iLounge

Податкова вчинила обшук у київському магазині техніки iLounge

Слідчі ДФС вилучили техніку і майно на 1 млн грн

Податкова вчинила обшук у київському магазині техніки iLounge
фото https://itc.ua/news

28 травня співробітники державної фіскальної служби України провели обшук в приміщенні шоу-руму інтернет-магазину iLounge в Києві. Слідчо-оперативна група вилучила зі складу все наявне майно, техніку та особисті речі, хоча за рішенням суду мала вилучати виключно документи особи, підозрюваної в незаконному переміщенні товарів через кордон без сплати мита. Деталі інциденту редакції ITC.ua розповів керівник iLounge Олександр Цибарт.

Інтернет-магазин iLoungeспеціалізується головним чином на продажу чохлів і дрібних аксесуарів для пристроїв Apple.

Обшук проводили в зв'язку з розслідуванням діяльності фізособи-підприємця, що має відношення до імпорту товарів в Україну без сплати мита. Саме це зазначено в якості офіційної причини обшуку в постанові суду. Також в постанові згадується ще кілька підприємців, щодо яких, як припускає директор iLounge, також були проведені обшуки. За словами Цибарта, ні він, ні його магазин ніяк не пов'язані з цією людиною.

І хоча рішення суду, що служить підставою для обшуку, не мало прямого відношення до iLounge, і дозволяло вилучати виключно документи зазначеної особи, співробітники ДФС в рамках обшуку вилучили все майно на складі, техніку та особисті речі, що належать за документами іншій людині, чиє ім'я не фігурує в постанові. Тобто, це явне перевищення повноважень співробітниками ДФС, вважає Цибарт.

«Головним завданням було вилучення техніки Apple, про що члени слідчої групи неодноразово запитували і проводили пошуки по всьому приміщенню, в тому числі відкривши сейф. Але коли виявилося, що її тут просто немає, вони почали описувати і вилучати аксесуари, чохли і кабелі. В результаті, слідчі вилучили весь товар зі складу, документи та особисті речі для подальшого блокування діяльності. Точну вартість вилученого майна назвати важко, приблизно на суму до 1 млн грн».

За словами Цибарта, обшук проводився з численними порушеннями. Слідчі дії почали без адвоката і в приміщенні, яке за договором оренди належить іншій особі. Крім того, слідчий залишив приміщення 28.05.20, а наступного дня повернувся, щоб продовжити обшук, хоча постанова суду цього не передбачала, погрожував кримінальною відповідальністю у відповідь на заперечення. Також повідомляється, що після того, як слідчі пішли, двоє озброєних співробітників податкової міліції залишилися на ніч в магазині без будь-яких пояснень.

Адвокат і працівники надали слідчому документи на товар, що підтверджують його походження, а також документи, що вказують, що товар не має ніякого відношення до фігурує в постанові особі, але той, за словами Цибарта, просто їх проігнорував.

Директор iLounge підкреслює, що дані про реалізацію iLounge мобільних телефонів Meizu, Xiaomi, Huawei, зазначені в постанові, завідомо неправдиві, так як інтернет-магазин ніколи не заявляв ці позиції в своєму каталозі.

28 травня iLounge призупинив роботу, але станом на 4 червня всі робочі процеси вдалося відновити «завдяки активній підтримці з боку постачальників і партнерів», пише видання.

У iLounge намір оскаржувати дії ДФС і готують відповідну скаргу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло