Процедура зміни постачальника газу буде спрощена з дня на день – глава газопостачальної компанії «Нафтогазу»

Процедура зміни постачальника газу буде спрощена з дня на день – глава газопостачальної компанії «Нафтогазу»

З липня клієнт сам зможе обирати постачальника газу і найвигіднішу ціну

Процедура зміни постачальника газу буде спрощена з дня на день – глава газопостачальної компанії «Нафтогазу»
фото pixabay.com

З 1 липня 2020 року в Україні буде відкрито ринок газу відповідно до Постанови Кабінету міністрів №303 від 24 квітня 2020 року. Про те, що зміниться для українських споживачів блакитного палива, розповів в інтерв’ю Інтерфакс-Україна керівник ТОВ «Газопостачальна  компанія «Нафтогаз України» Максим Рабінович.

«Що зміниться – клієнт зможе обирати постачальника газу і змінювати його хоч кожного місяця. В результаті проведеного у країні анбандлінгу на ринку відбулось розділення: є компанії, які займаються доставкою газу і відповідають за труби, а є компанії, які газ продають і відповідають за його постачання клієнтові», – розповів Рабінович.

«Доставка – це облгаз, постачання – облгаззбут. Останній тепер, по суті, не буде єдиним постачальником. Споживач зможе обрати такий самий збут із сусідньої області або будь-якого іншого постачальника за власними критеріями. У першу чергу – це ціна, яка тепер може відрізнятись, а також сервіси. Можливо, комусь більше подобається платити онлайн, а комусь подобається паперовий рахунок. Хтось хоче, щоб цей рахунок був детально розбитий, а комусь подобаються контакт-центри, які відповідають 24/7», – пояснив керівник підрозділу «Нафтогазу».

Щоб ринок запрацював, потрібна низка складових: готовність клієнтів, постачальників і ринку з точки зору регуляторної бази, наголосив він.

«На сьогодні не прийняті дві зміни, без яких ринок нормально не стартує. Це спрощення процедури зміни постачальника – його ми очікуємо з дня на день,  і запуск постачальника останньої надії», – уточнив Рабінович.

Він розповів, що сьогодні змінити постачальника так, як хоче клієнт, практично неможливо. Процес займає від 60 до 110 днів і вимагає від клієнта багато часу і зусиль на збір і подачу необхідних довідок і заявок.

Зміну постачальника необхідно зробити, за його словами,  «клієнтоцентричною». Має бути легкий спосіб переходу, по суті, в один клік: коли новому постачальнику подається мінімальна кількість документів, він займається питаннями переведення клієнта і коли немає ніяких перешкод у вигляді боргів.

Найближчим часом НКРЕКП має ухвалити постанову, яка спрощує процедуру переходу клієнта. Зокрема, стиснути терміни переходу максимум до 21 дня. Перехід можна буде здійснювати різними способами: не лише в центрі обслуговування, але й онлайн, через уповноважених агентів, і обов'язково з мінімальним пакетом документів, запевняє глава компанії «Нафтогазу».

«На сайті нашої газопостачальної компанії є форма, в яку потрібно буде завантажити три документи – паспорт, код, рахунок (платіжку) за розподіл від облгазу, де вказані адреса і EIC-код. Це мінімально достатній перелік для нового договору поставки. Плюс подати заявку на приєднання. Зараз вимагається оригінал з підписом, який людина повинна принести. Наша пропозиція – робити це онлайн за допомогою електронного цифрового підпису (ЕЦП), Mobil ID, Smart Id. Дані клієнта вносяться до інформаційної платформи Оператора ГТС – саме там зберігаються всі дані про те, за яким постачальником закріплений споживач – і максимум через 21 день він переходить до іншого постачальника», – зазначив посадовець.

Нагадаємо, Нафтогаз планує зайняти 20% на ринку постачань газу населенню та очікує прихід міжнародних компаній.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло