Меморандум передбачає зниження «зеленого» тарифу для СЕС на 15-54%

Меморандум передбачає зниження «зеленого» тарифу для СЕС на 15-54%

Між тим, для СЕС термін реалізації проектів, щоб мати змогу отримати «зелений» тариф, закінчується 1 липня 2020 року

Меморандум передбачає зниження «зеленого» тарифу для СЕС на 15-54%
фото pixabay.com

Як повідомили Mind учасники ринку, підписаний меморандум передбачає ретроспективне зниження «зеленого» тарифу для сонячних електростанцій від 15% до 54%.

Зокрема, для СЕС, побудованих в 2015-17 роках., – на 35%, і для побудованих в 2013-15 роках, – на 54%.

Також, відповідно до документа, інвесторам в вітрову генерацію дозволять побудувати розпочаті об'єкти в встановлені законодавчо терміни – до кінця 2022 року.

У той же час, для СЕС термін реалізації проектів, для можливості отримання «зеленого» тарифу, закінчується 1 липня цього року.

«Ми не підписали цей документ, вважаючи його дискримінаційним. Нас не влаштовує більшість його пунктів, включаючи ретроспективне зниження тарифів замість добровільної реструктуризації, скасування підписаних prePPA ще до початку аукціонів, а також відсутність поділу електростанцій на малі і великі. Цей меморандум веде до подальшої монополізації ринку», – сказав Mind один з учасників.

Нагадаємо: Кабінет міністрів України 10 червня, підписав меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері відновлюваної енергетики.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло