Захворіло у світі
95,051,894
Померло у світі
2,031,599
Вилікувалось у світі
52,352,854
Захворіло в Україні
1,163,716
Померло в Україні
20,869
Вилікувалось в Україні
871,196
Американська нафта почала надходити на білоруські НПЗ

Американська нафта почала надходити на білоруські НПЗ

США вперше поставили нафту в Білорусь

Американська нафта почала надходити на білоруські НПЗ
фото www.flickr.com/photos/wacamerabuff/23776697900/

Нафта із США почала надходити на білоруський НПЗ «Нафтан» на півночі країни. Про це повідомив прессекретар концерну «Білнафтохім» Олександр Тищенко, передає ngv.

«Американська нафта почала надходити на« Нафтан ». Опівдні нафту почали зливати з цистерн... Завод готується залучати її в переробку», – розповіли в концерні.

Очікується, що уся нафта надійде на НПЗ протягом десяти днів.

Увечері 5 червня в Клайпеду з порту Бомонт (штат Техас) прибув танкер NS Captain. Оператор литовського нафтотерміналу – компанія Klaipedos nafta повідомила, що він доставив 77 000 тонн нафти для Білорусі. Це перший в історії республіки вантаж нафти з США.

Держсекретар США Майкл Помпео відзначав, що ця угода «зміцнює білоруський суверенітет і незалежність, демонструє, що США готові надати торгові можливості американським компаніям, зацікавленим у виході на білоруський ринок». Глава американської дипломатії наголосив на тому, що США готові задовольнити потреби Білорусії в енергоносіях, при цьому Мінську необхідно розширити доступ для американських компаній і провести ринкові реформи.

В Білорусі вказали, що поставки американської нафти є частиною державної стратегії щодо диверсифікації джерел і забезпечення стійкої роботи нафтопереробного комплексу Білорусії в 2020 і в наступні роки.

Як повідомлялось, Білорусі довелось розпочати закупати нафту у зв'язку з тим, що на початок 2020 року Мінськ не зміг домовитися з російськими компаніями про постачання сировини.

Нагадаємо: Росія та Білорусь не могли знайти спільної мови щодо постачання нафти на білоруські НПЗ та тарифу на транзит з кінця минулого року. На тлі розбіжностей Москви й Мінська щодо умов постачання нафти в 2020 році на НПЗ Білорусі, білоруська сторона ввела екологічний податок на транспортування і транзит нафти й нафтопродуктів своєю територією.

Окрім того, Лукашенко заявив, що не блефував, коли попереджав Путіна, що якщо російська сторона не змінить свою позицію, Мінськ знайде інших постачальників.

Раніше цього місяця президент Білорусі Олександр Лукашенко підписав розпорядження про будівництво нового магістрального нафтопроводу. З метою диверсифікації поставок нафти в Білорусь в 2020-2023 роках буде реалізовано інвестиційний проект з будівництва магістрального нафтопроводу «Гомель-Горки».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті