Захворіло у світі
63,254,854
Померло у світі
1,468,322
Вилікувалось у світі
40,544,343
Захворіло в Україні
745,123
Померло в Україні
12,548
Вилікувалось в Україні
355,172
НКРЕКП висловила зауваження до меморандуму щодо «зелених» тарифів

НКРЕКП висловила зауваження до меморандуму щодо «зелених» тарифів

Реструктуризація «зелених» тарифів не поширюється на тариф, встановлений для вітроелектростанцій

НКРЕКП висловила зауваження до меморандуму щодо «зелених» тарифів
Фото: pixabay

Нацкомісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) постановила схвалити меморандум щодо «зеленого» тарифу із застереженнями щодо тарифу на передачу електроенергії НЕК «Укренерго» та вітроелектростанцій. Про це йдеться у відповідній постанові НКРЕКП.

У Нацкомісії розкритикували той факт, що реструктуризація «зелених» тарифів, передбачена у меморандумі, не поширюється на «зелений» тариф, встановлений для вітроелектростанцій, введених в експлуатацію до 30 червня 2015 року.

«ВЕС введені в експлуатацію по 30.06.2015 мають довший термін експлуатації та відповідно більше можливостей для повернення залучених інвестицій. Таким чином, така реструктуризація «зеленого» тарифу має дискримінаційний підхід, є необґрунтованою та порушує основні принципи правового порядку». – йдеться у повідомленні.

Також у НКРЕКП є зауваження щодо перегляду тарифу «НЕК «Укренерго» на послугу з передачі електричної енергії в частині забезпечення Гарантованим покупцем своєчасного виконання фінансових зобов’язань по «зеленому» тарифу.

«Беручи до уваги реструктуризовані розміри «зелених» тарифів, тариф на послугу з передачі електричної енергії з 01 серпня 2020 року (у випадку нездійснення інших заходів з реформування ринку електричної енергії) становитиме щонайменше 523 грн/МВт·год (без врахування податку на додану вартість), що більше на 368 грн/МВт·год (або більше ніж в 3 рази) від рівня, встановленого постановою НКРЕКП від 10 грудня 2019 року № 2668, що може негативно відобразитися на конкурентоспроможності української промисловості», – повідомляє регулятор.

Як повідомлялося, нещодавно НКРЕКП спростила правила зміни постачальника газу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті