Верховній Раді рекомендують утворити ТСК для розслідування діяльності НБУ

Верховній Раді рекомендують утворити ТСК для розслідування діяльності НБУ

Грошово-кредитна політика негативно впливала на економіку

Верховній Раді рекомендують утворити ТСК для розслідування діяльності НБУ
Фото: wikipedia.org

Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики узгодив утворення Тимчасової слідчої комісії (ТСК) з питань розслідування діяльності керівництва Національного банку України (НБУ) та керівництва Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО). Про це повідомляється на телеграм-каналі голови фінансового комітету парламенту Данила Гетьманцева у середу.

«Грошово-кредитна політика, що реалізовувалась НБУ як у 2019 році та на початку 2020 року, так і починаючи з 2014 року, негативно вплинула на економіку країни, зокрема шляхом штучного перетоку значних фінансових ресурсів у піраміду державних боргових зобов’язань… Встановити за доцільне утворити ТСК Верховної Ради України з питань розслідування діяльності керівництва НБУ та керівництва ФГВФО у 2014-2019 роках», – зазначається у проєкті постанови.

За оцінкою уряду, банківська криза 2014-2015 років призвела до прямих фіскальних витрат в обсязі 15,7% ВВП.

Як повідомлялося, президент України Володимир Зеленський неодноразово вимагав розширення кредитування. Зрештою НБУ вирішив знизити облікову ставку до 6%. Проте, навіть у Раді НБУ вважають, що цього недостатньо.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті