В майбутньому більша частина імпортованого Польщею газу буде із США – PGNiG

В майбутньому більша частина імпортованого Польщею газу буде із США – PGNiG

Поки що левову частку країна імпортує з РФ

В майбутньому більша частина імпортованого Польщею газу буде із США – PGNiG
фото www.flickr.com/photos/91114651@N03/8276147164/

Велика частина імпортованого в Польщу газу в майбутньому буде поставлятися з США. Про це заявив глава енергетичної компанії PGNiG Єжи Квечіньскій, передає Polskie Radio.

«Вже сьогодні ми можемо сказати, що в майбутньому більшого всього газу, який постачатиметься до Польщі ми будемо отримувати з американського континенту, – сказав він. – У нас вже зараз підписано чотири довгострокових контракту на поставки СПГ з фірмами з США».

Польща використовує близько 18 млрд куб м газу в рік. Наразі понад 60% польського імпорту газу припадає на Росію. Влада республіки кілька років тому заявила, що країна не буде продовжувати довгостроковий контракт з «Газпромом» після його завершення в 2022 році. Ця угода передбачає можливість поставок до Польщі до 10 млрд кубометрів газу в рік.

У Варшаві заявляють, що знайшли можливість відмовитися від російського газу за рахунок покупки зрідженого природного газу (СПГ), який поставляється в країну з США і Катару і регазифікується на терміналі СПГ в Свіноуйсьце, а також за рахунок будівництва газопроводу Baltic Pipe, який повинен з'єднати Польщу з норвезьким шельфом через Данію.

Як повідомлялось, раніше цього часу польська газорозподільна компанія PGNIG повідомила, що підписала додаткову угоду до контракту на транзит газу по газопроводу Ямал-Європа з російським «Газпромом»

Нагадаємо: уряд України схвалив меморандум про співпрацю з американською Louisiana Natural Gas Exports з питання можливих поставок скрапленого газу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті