В майбутньому більша частина імпортованого Польщею газу буде із США – PGNiG
Поки що левову частку країна імпортує з РФ

Велика частина імпортованого в Польщу газу в майбутньому буде поставлятися з США. Про це заявив глава енергетичної компанії PGNiG Єжи Квечіньскій, передає Polskie Radio.
«Вже сьогодні ми можемо сказати, що в майбутньому більшого всього газу, який постачатиметься до Польщі ми будемо отримувати з американського континенту, – сказав він. – У нас вже зараз підписано чотири довгострокових контракту на поставки СПГ з фірмами з США».
Польща використовує близько 18 млрд куб м газу в рік. Наразі понад 60% польського імпорту газу припадає на Росію. Влада республіки кілька років тому заявила, що країна не буде продовжувати довгостроковий контракт з «Газпромом» після його завершення в 2022 році. Ця угода передбачає можливість поставок до Польщі до 10 млрд кубометрів газу в рік.
У Варшаві заявляють, що знайшли можливість відмовитися від російського газу за рахунок покупки зрідженого природного газу (СПГ), який поставляється в країну з США і Катару і регазифікується на терміналі СПГ в Свіноуйсьце, а також за рахунок будівництва газопроводу Baltic Pipe, який повинен з'єднати Польщу з норвезьким шельфом через Данію.
Як повідомлялось, раніше цього часу польська газорозподільна компанія PGNIG повідомила, що підписала додаткову угоду до контракту на транзит газу по газопроводу Ямал-Європа з російським «Газпромом»
Нагадаємо: уряд України схвалив меморандум про співпрацю з американською Louisiana Natural Gas Exports з питання можливих поставок скрапленого газу.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].