Захворіло у світі
139,802,581
Померло у світі
3,002,159
Вилікувалось у світі
118,827,636
Захворіло в Україні
1,921,244
Померло в Україні
39,096
Вилікувалось в Україні
1,465,820
Профспілка «Антонова» через суд вимагає виведення підприємства з «Укроборонпрому»

Профспілка «Антонова» через суд вимагає виведення підприємства з «Укроборонпрому»

Колектив авіагіганта вважає, що постанова Кабміну 2015 року порушує його права

Профспілка «Антонова» через суд вимагає виведення підприємства з «Укроборонпрому»
фото: facebook/antonov.company

Профспілка державного підприємства «Антонов» звернулася до Окружного адміністративного суду Києва з позовом про скасування постанови Арсенія Яценюка, згідно з якою ДП «Антонов» було передано в управління концерну «Укроборонпрому». Про це повідомляється на сайті юридичної фірми «Ілляшев та Партнери».

«Колектив авіагіганта вважає, що постанова Кабміну від 31.03.2015 року № 269 порушує його права та була прийнята з грубим порушенням Конституції, Законів України «Про Кабінет Міністрів України», «Про захист економічної конкуренції», «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» – йдеться в повідомленні.

Також в позові профспілки вказується, що передача у 2015 році цілісного майнового комплексу «Антонов» зі сфери управління Мінекономрозвитку в управління «Укроборонпрому»  мала вкрай негативні наслідки, що відбилося на результатах господарської діяльності підприємства.

«В умовах втрати традиційних ринків збуту і багаторічної відсутності державних замовлень на розробку і будівництво літаків, «Укроборонпром» протягом п’яти років фактично не надав ДП «Антонов» жодної допомоги. Натомість наразі концерн на чолі з Айваросом Абромавичусем є зайвою надбудовою, на утримання якої «Антонов» несе значні додаткові витрати. Так, на утримання «Укроборонпрому» лише у 2018-2020 роках ДП «Антонов» перерахувало внески на суму 122 млн грн. Ще 74 млн грн у 2015-2019 роках «Антонов» за вказівкою «Укроборонпрому» перерахувало в якості фінансової допомоги іншим підприємствам-учасникам концерну» – повідомляється юристами. 

Нагадаємо, трудовий колектив ДП «Антонов» під час зборів ухвалив звернення до президента Володимира Зеленського, прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, глави ВР Дмитра Разумкова та секретаря РНБО Олексія Даніліова, в якому заявив про неправомірні дії ДК «Укроборонпром», спрямовані на припинення діяльності підприємства.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті