Верховний суд зобов’язав «Укрзалізницю» погасити всі борги ДП «Донецька залізниця»

Верховний суд зобов’язав «Укрзалізницю» погасити всі борги ДП «Донецька залізниця»

Рішення загрожує національній безпеці та роботі залізничної галузі

Верховний суд зобов’язав «Укрзалізницю» погасити всі борги ДП «Донецька залізниця»
фото: finbalance.com.ua

Рішенням Великої Палати Верховного Суду АТ «Укрзалізниця» визнана правонаступником ДП «Донецька залізниця», що загрожує національній безпеці України та стабільності роботи залізничної галузі. Про це повідомляється на сайті Укрзалізниці у четвер, 25 червня.

«Таке рішення Верховного Суду по факту означає, що Укрзалізниця буде зобов’язана погасити всі борги ДП «Донецька залізниця», не отримавши при цьому від останнього жодного майна до статутного капіталу», – зазначається у повідомленні.

У повідомленні зазначається, що на тимчасово непідконтрольних Україні територіях Луганської та Донецької областей знаходиться понад 20 тис. вантажних вагонів Укрзалізниці, майже 6 тис. вагонів інших власників, майже 6 тис. пасажирських вагонів та понад 300 локомотивів.

Згідно з повідомленням, Укрзалізниця вже звернулася до президента, прем’єр-міністра, Верховної Ради з проханням вжити всіх можливих заходів для захисту прав та інтересів товариства та держави.

За даними Укрзалізниці, за приблизними підрахунками сума фінансових зобов’язань ДП «Донецька залізниця» перед кредиторами перевищує 6,5 млрд грн, серед яких є підприємства власності суб’єктів резидентства Російської Федерації, зокрема, ПАТ «Сбербанк» на суму 3,5 млрд грн, ПАТ «ВТБ Банк» на суму 1,2 млрд грн.

«Таке рішення ставить під загрозу фінансовий стан та стабільність функціонування товариства, оскільки погашення такої значної суми боргу без фактичного отримання активів ДП «Донецька залізниця» може призвести до дестабілізації платіжної ситуації компанії, яка і так є складною через епідемію COVID-19», – резюмується у повідомленні.

Як повідомлялося, «Укрзалізниця» потребує держпідтримки до 50 млрд грн щорічно.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті