Захворіло у світі
100,908,992
Померло у світі
2,175,245
Вилікувалось у світі
55,848,790
Захворіло в Україні
1,206,412
Померло в Україні
22,351
Вилікувалось в Україні
992,031
Країни, що вже відкрили транзитний проїзд для українців

Країни, що вже відкрили транзитний проїзд для українців

Список країн, доступних для транзитного проїзду та умови перетину кордонів

Країни, що вже відкрили транзитний проїзд для українців
фото: tripadvisor.mfa.gov.ua

Уряди країн світу запроваджують обмеження на пересування через пандемію COVID-19. Задля уникнення неочікуваних ситуацій, пов'язаних з цим, під час планування подорожей необхідно ретельно відслідковувати ситуацію у цікавих для вас країнах. Міністерство закордонних справ (МЗС) 22 червня презентувало інтерактивну карту, що зображає режими в‘їзду та транзиту в усіх країнах світу на основі інформації відомства.

Вільну можливість транзитного проїзду українці наразі мають через США, Нідерланди, Замбію, Мексику, Танзанію, Іран, Албанію, Сербію, Молдову, Катар, Туреччину та Ірландію.

Транзитними шляхами для авіаподорожей, з затримкою у країні не довше ніж на 24 години, можуть бути: Чилі, Ефіопія, Іспанія, Чехія, Лаос (проте, фактично можливості транзиту відсутні), Таїланд, Швейцарія та Німеччина. Дещо менший запас часу, а саме 5 годин, надається у Північній Македонії. 

Важливою умовою перетину кордону цих країн також є наявність квитка до країни призначення.

Також квиток на наступний рейс необхідний і у Бельгії, але, жодних хронологічних обмежень там немає.

Схожа, проте, трохи складніша ситуація з Францією. Там окрім наведених вище умов, також, необхідно при реєстрації в пункті відправлення надати разом з бронюванням квитка на рейс до Парижа, підписані заяви про міжнародне пересування та відсутність симптомів COVID-19.

Переліт можливий, також, через Японію, Малайзію та Філіппіни, Болівію, Уругвай, Велику Британію, Данію, Ісландію, Бразилію.

Австралія дозволяє авіатранзит лише за умови отримання транзитної візи, дозволу на транзит за спеціальною процедурою і дозволу на вихід з обов’язкового 14-денного карантину в органів охорони здоров’я відповідного штату/території Австралії, в якому знаходиться аеропорт транзиту.

Летіти через Норвегію можна лише за наявності квитка в Україну.

Оскільки, в аеропортах Португалії немає транзитної зони, переліт через неї можливий лише за умови, що громадяни України мають біометричний паспорт, підтверджений маршрут повернення в Україну (викуплені квитки на український спецрейс з Лісабону або викуплені квитки по маршруту до виїзду з території ЄС на найближчі дати) і відповідний консульський супровід.

Покидати аеропорт у цих країнах заборонено.

Планувати наземну подорож можна також, крім країн, не обмежуючих транзит, через: Словаччину, Угорщину, Чорногорію, Данію, Німеччину, Хорватію, Румунію, Боснію і Герцеговину.

Транзит Словаччиною для громадян третіх країн до держав ЄС, в якій вони мають постійний або тимчасовий дозвіл на проживання можливий лише без зупинки та не довше, ніж 8 годин від в”їзду. Також у цій країні необхідно надати документ, виданий не раніше, ніж за 96 годин до подорожі,  що засвідчує негативний результат тесту на вірус словацькою, чеською, англійською або німецькою мовою або перекладений однією з цих мов.

Угорщина надає можливість транзитного проїзду усіма видами автотранспорту, проте, необхідно надати документ, що підтверджує право на тривале перебування, виданий офіційним органом країни та згоду пройти перевірку на наявність COVID-19. Як що ви не маєте документів необхідно подати електронну заявку угорською мовою та дочекатися відповіді (на ел. адресу).

Проїхати Чорногорією можна за наявності підтверджувальних документів від країни прямування.

Транзит через Данію дозволено українцям, які повертаються на батьківщину та тим, хто прямує з Норвегії до ФРН чи у зворотному напрямі та має посвідку на проживання в одній із цих держав.

Проїзд територією Німеччини з країн Західної Європи (окрім скандинавських країн) для подальшого транзиту в Україну відбувається через Австрію та Угорщину.

Територією Хорватії транзитний проїзд дозволено за наявності підтвердження, що наступна країна дозволить в’їзд, та за умови, що проїзд Хорватією є найшвидшим маршрутом. Час транзиту повинен бути в межах однієї доби (24-х годин).

Через Румунію можна їхати лише безперервно та виключно за маршрутом, затвердженим компетентними органами країни. Проїзд дозволено лише тим українцям, які є чоловіком/дружиною громадянина країни ЄС або мають дозвіл на проживання в інших країнах та прямують до місця свого тимчасового/постійного проживання або повертаються додому.

Прокладати маршрут поїздки через Боснію і Герцеговину можна лише без зупинки на території країни та за наявності відповідного підтвердження мети подорожі (маршрут проїзду, дозволи на проїзд іншими країнами тощо).

При укладенні цього списку не враховувалися країни, які дозволяють трансфер лише тим громадянам України, які мають дозвіл на проживання в державі-члені ЄС та Шенгену. Також, варто звернути увагу, що деякі з наведених країн, крім карантинних обмежень, для перебування на своїй території вимагають візи. 

Раніше повідомлялося про країни, що відкрили українцям доступ для в’їзду.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті