Сьогоднішнє завдання – ліквідація ДАБІ шляхом створення двох органів – міністр

Сьогоднішнє завдання – ліквідація ДАБІ шляхом створення двох органів – міністр

Створення Державної інспекції містобудування України вже знаходиться в активній фазі

Сьогоднішнє завдання – ліквідація ДАБІ шляхом створення двох органів – міністр
Олексій Чернишов
Фото: Тетяна Довгань/Mind.UA

Міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов в інтерв’ю Mind заявив, що сьогоднішнім головним завданням є ліквідація ДАБІ шляхом створення двох органів – ДІМУ (Державної інспекції містобудування України) та ДССМ (Державної сервісної служби містобудування). Функції третього відомства, робота якого полягає в нормотворчості, може, за його словами, виконувати, Міністерство розвитку громад і територій.

«Реформа ДАБІ базується на принципі самодекларування: старт будівництва або його хід, відповідність архітектурним проектам. І фіксація безумовної юрвідповідальності, в т.ч. кримінальної, учасників процесу – технагляд, архітектори, забудовники. Так це відбувається в розвинених країнах», – розповів Чернишов.

Міністр додав, ДАБІ є багаторічним розсадником корупції, тому однією з фундаментальних основ реформи органу є ліквідація корупційної складової. Другою основою є створення умов для зростання капіталу.

Чернишов підкреслив, що концепція реформи ДАБІ була розроблена  до нього (Денисом Шмигалем, який обіймав пост міністра розвитку громад і територій, а нині є прем’єр-міністром), а він її продовжує.

За його словами наразі в активній фазі знаходиться створення ДІМУ. Її вже зареєстровано, набираються люди. Минулого тижня міністр підписав штатний розклад ДІМУ, наступним кроком є законопроєкт, який передбачає створення двох структур замість ДАБІ.

Повну версію інтерв'ю можна прочитати тут.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло