Захворіло у світі
11,279,465
Померло у світі
531,056
Вилікувалось у світі
6,069,717
Захворіло в Україні
48,500
Померло в Україні
1,249
Вилікувалось в Україні
21,376
Людей обдурили і держава має прийти на допомогу – Чернишов про несумлінних забудовників

Людей обдурили і держава має прийти на допомогу – Чернишов про несумлінних забудовників

Мінрегіон розраховує застосувати системний підхід для захисту постраждалих інвесторів, вже розроблений відповідний законопроєкт

Людей обдурили і держава має прийти на допомогу – Чернишов про несумлінних забудовників
Фото: lun.ua

Міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов в інтерв’ю Mind заявив, що Мінрегіон розробив законопроєкт, який виступає на захист постраждалих інвесторів.

«У ньому йдеться про системний підхід до цієї проблеми. По-перше, треба затвердити перелік проблемних об'єктів, забезпечити технічне обстеження цих будинків. По-друге, ввести обов'язкове страхування відповідальності забудовника перед кредиторами; і в цілому підвищити відповідальність забудовника в містобудуванні», – розповів міністр.

Чернишов додав, що наразі міністерство комунікує з ошуканими інвесторами, яких лише в «Укрбуду» перевищує 13 000. Він наголосив, що « в таких ситуаціях, які демонструють недосконалість законодавства та ігнорування забудовниками норм і законів, інвестори не повинні страждати».

«Це проблема, яку треба вирішувати. І вона не менш важлива, ніж реформа ДАБІ. Мене турбують історії «Укрбуду», Войцеховського, «Аркади», за кожною з яких – долі тисяч людей», – розповів він.

За його словами, в інших країнах, таких як, наприклад, Німеччина, аналогічних ситуацій немає, «оскільки там  будівництво житлового будинку передбачає страхування зобов'язань і певні вимоги до забудовника, з точки зору банківських гарантій і забезпечення виконання зобов'язань. Те, чого у нас немає і не було».

Чернишов зазначив, що є кілька кроків, які поліпшать ситуацію на ринку будівництва, а саме страхування і фінансові гарантії забезпечення.

Глава Мінрегіонбуду підкреслив, що проблему із несумлінним забудовниками без держави не вирішити.

«Наведення ладу в цій та інших галузях взаємопов'язані. Такий безлад не лише в ДАБІ та будівництві, а й у правоохоронній сфері. А укладання угоди – це юстиція, нотаріат. Якщо є суди або нотаріат, то що б не робили в міністерстві – зловживання триватимуть. Уся ця система має пройти еволюційний шлях», – пояснив він.

Нагадаємо: президент Володимир Зеленський на пресконференції за підсумками першого року з моменту інавгурації порекомендував меру Києва Віталію Кличку підключитися до вирішення питання з корпорацією  «Укрбуд» і відзвітувати про ситуацію.

У свою чергу Кличко заявив, що передання 23 об'єктів корпорації «Укрбуд» холдинговій компанії «Київміськбуд» іде в плановому режимі, проте наявні проблеми з будівництвом не входять до компетенції міської влади.

За результатами аудиту «Київміськбуду» не вистачає 2 млрд 100 млн грн для добудови житлових комплексів «Укрбуду».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті